Jamoa "Pari Sen-Jermen" hujumchisi Bradli Barkola transferi bo‘yicha ijobiy natijalarga erishayotgan bo‘lsa-da, uning jamoadoshi Ibrohim Mbaye masalasida jiddiy moliyaviy to‘siqlarga duch keldi. Goal.com nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, Parij klubi yosh iqtidor egasi uchun haddan tashqari yuqori narx belgilagani sababli kelishuv jarayoni to‘xtab qolgan.
Fransiyaning nufuzli nashrlari tarqatgan xabarlarga qaraganda, "Liverpul" va "Pari Sen-Jermen" o‘rtasidagi Bradli Barkola transferi bo‘yicha muzokaralar yakuniy pallaga kirgan. Biroq, 18 yoshli senegallik qanot hujumchisi Ibrohim Mbayeni qo‘lga kiritish ingliz klubi uchun kutilganidan ancha murakkab vazifa bo‘lib chiqdi.
Mersisaydliklar futbolchining o‘zi bilan shaxsiy shartnoma shartlarini kelishib olgan bo‘lsa-da, klublar o‘rtasidagi moliyaviy tafovut saqlanib qolmoqda. Moliyaviy kelishmovchiliklar va narx borasidagi bahslar Parijliklar rahbariyati yosh iste’dod egasini sotish uchun naq 70 million yevro miqdorida ulkan tovvon puli talab qilmoqda.
Muzokaralar davomida Fransiya chempioni futbolchining narxini vaziyatga qarab 80 million yevrogacha ko‘tarishi mumkinligini ham bildirgan. "Liverpul" esa Mbayeni ko‘pi bilan 50 million yevro atrofida baholamoqda va taklifni hatto 60 million yevrogacha oshirish niyatida emasligini ma’lum qilgan.
Tarafchilar o‘rtasidagi bunday katta farq sababli "Liverpul" rahbariyati muqobil variantlarni ham ko‘rib chiqishga majbur bo‘lmoqda. Xususan, klub "Brayton" safida to‘p surayotgan Yankuba Minteh nomzodiga jiddiy e’tibor qaratmoqda.
Parij klubining qat’iy talabi boshqa da’vogarlarni ham shubhaga solmoqda, chunki ko‘plab ekspertlar klubning futbolchini haqiqatdan ham sotish niyati borligiga shubha bilan qarashmoqda. Futbolchilarning holati va murabbiy qarori Yuzaga kelgan noaniqlik har ikki futbolchining ruhiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Ular transfer jarayoni haddan tashqari cho‘zilib ketganidan va kelajagi noaniq bo‘lib qolayotganidan norozilik bildirishgan. "Pari Sen-Jermen" bosh murabbiyi Luis Enrike esa yakshanba kuni "Renn"ga qarshi o‘tkaziladigan bahs qaydnomasiga na Barkola va na Mbayeni kiritmasligi kutilmoqda.
Ularning o‘rnini jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchilar egallashi taxmin qilinmoqda. Transfer oynasi yopilishiga atigi o‘n kun vaqt qoldi.
Agar tomonlar moliyaviy masalada murosaga kela olishmasa, Mbaye boshqa jamoa variantlarini ko‘rib chiqishiga to‘g‘ri keladi. "Liverpul" esa yo Mbayening narxi bo‘yicha yaxshilangan taklif kiritishi, yoki butun e’tiborini faqatgina Bradli Barkolani tarkibga qo‘shib olishga qaratishi lozim bo‘ladi.

Клуб «Ливерпуль» из Англии в преддверии завершения летнего трансферного окна активно ведёт переговоры с целью укрепления состава. Об этом сообщает One.uz.
Несмотря на то, что по трансферу нападающего «Пари Сен-Жермен» Брэдли Барколы команда добивается положительных результатов, в вопросе о нападающем Ибрагиме Мбае клуб столкнулся с серьёзными финансовыми разногласиями. Согласно информации, опубликованной Goal.com, переговоры застопорились из-за того, что парижский клуб запросил за молодого таланта чрезмерно высокую цену.
Согласно сообщениям влиятельных французских изданий, переговоры между «Ливерпулем» и «Пари Сен-Жермен» по трансферу Брэдли Барколы вышли на финишную прямую. Однако приобретение 18-летнего сенегальского крайнего нападающего Ибрагима Мбае оказалось для английского клуба гораздо более сложной задачей, чем ожидалось.
Хотя представители клубов уже согласовали личные условия контракта с футболистом, финансовое расхождение между клубами остаётся нерешённым. В ходе переговоров представители «Пари Сен-Жермен» также указали, что могут увеличить цену на футболиста до 80 миллионов евро в зависимости от ситуации, требуя при этом за продажу молодого таланта ровно 70 миллионов евро.
«Ливерпуль» же оценивает Мбае в районе 50 миллионов евро и заявил, что не планирует увеличивать своё предложение даже до 60 миллионов евро.
Из-за такого значительного разрыва руководство «Ливерпуля» вынуждено рассматривать альтернативные варианты. В частности, клуб проявляет серьёзный интерес к кандидату Янкуба Минтех, играющему на позиции нападающего в «Брайтоне».
Жёсткое требование парижского клуба вызывает сомнения и у других потенциальных покупателей, поскольку многие эксперты сомневаются в реальной готовности клуба продать своего футболиста.
Состояние футболистов и решение тренера
Текущая неопределённость негативно сказывается на психологическом состоянии обоих футболистов. Они выражают разочарование из-за затянувшегося трансферного процесса и неопределённости своего будущего.
Главный тренер «Пари Сен-Жермен» Луис Энрике, как ожидается, не включит ни Барколу, ни Мбае в состав на предстоящий матч против «Ренна» в воскресенье.
Их места в команде, вероятно, займут недавно присоединившиеся футболисты.
До закрытия трансферного окна осталось чуть более десяти дней.
Если стороны не достигнут компромисса по финансовым вопросам, Ибрагим Мбае будет вынужден рассмотреть другие варианты клубов. «Ливерпулю» же необходимо либо улучшить своё предложение по цене на Мбае, либо полностью сосредоточиться на приобретении Брэдли Барколы в состав команды.