Ispaniya chempionatining navbatdagi turida "Barselona" jamoasi o‘z maydonida Bilbaoning "Atletik" klubini qabul qilib, 2:0 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Uchrashuv davomida to‘liq ustunlikka ega bo‘lgan kataloniyaliklar har ikki bo‘limda bittadan gol urishga muvaffaq bo‘lishdi. Dastlab o‘yinning 37-daqiqasida Rafinya hisobni ochgan bo‘lsa, bahs yakunlanishi arafasida, ya’ni 82-daqiqada Fermin Lopes raqib darvozasini ikkinchi bor ishg‘ol qilib, jamoasining g‘alabasini mustahkamladi.
Ushbu muvaffaqiyatdan so‘ng "Barselona" ochkolari sonini 6 taga yetkazib, turnir jadvalida peshqadamlikni qo‘lga oldi. O‘yinning borishi va statistik ko‘rsatkichlar Uchrashuv davomida maydon egalari har bir jabhada raqibidan yaqqol ustun ekanliklarini namoyish etishdi.
"Barselona" futbolchilari raqib darvozasi tomon jami 20 ta zarba yo‘llashdi va ularning yarmi, ya’ni 10 tasi aniq nishonga bordi. Mehmonlar esa butun o‘yin davomida bor-yo‘g‘i 4 marta hujumni yakunlashga urinishdi, biroq ularning birortasi darvozaga aniq bormadi.
To‘p nazorati bo‘yicha ham ko‘rsatkichlar mezbonlar foydasiga bo‘ldi: kataloniyaliklar vaqtning 72 foizida to‘pga egalik qilishgan bo‘lsa, mehmonlarda bu ko‘rsatkich 28 foizni tashkil etdi. Jamoaviy o‘yin va paslar aniqligi borasida ham katta farq ko‘zga tashlandi.
"Barselona" o‘yinchilari 593 ta uzatmani amalga oshirib, ularning 92 foizini aniq yetkazib berishdi. "Atletik" futbolchilari esa 265 ta pas bilan cheklanib, aniqlik darajasi 76 foizdan oshmadi.
Shuningdek, burchak to‘plari soni bo‘yicha ham mezbonlar 12:5 hisobida oldinda bo‘lishdi. O‘yin davomida qoidabuzarliklar nisbatan ko‘p kuzatildi: "Barselona" 13 marta, mehmonlar esa 6 marta o‘yin qoidasini buzishdi.
Hakam tomonidan mezbonlarga bir marta, mehmonlarga esa ikki marta sariq kartochka ko‘rsatildi. Turnir jadvalidagi holat Mazkur g‘alaba "Barselona" uchun mavsum boshidagi muhim natijalardan biri bo‘ldi.
Ikki tur yakunlariga ko‘ra, jamoa yuz foizlik natija qayd etib, turnir jadvalining yuqori pog‘onasidan joy oldi. E’tiborli jihati shundaki, o‘tkazilgan ikki o‘yinda kataloniyaliklar o‘z darvozalaridan birorta ham to‘p olib chiqishmadi va umumiy 7:0 ko‘rinishidagi to‘plar nisbatiga ega bo‘lib turishibdi.
One.uz nashri ma’lumotlariga ko‘ra, jamoaning bunday barqaror o‘yini muxlislar va mutaxassislar tomonidan yuqori baholanmoqda.

В следующем туре чемпионата Испании команда «Барселона» приняла на своём поле клуб «Атлетик» из Бильбао и одержала уверенную победу со счётом 2:0. Об этом сообщает One.uz.
Во время матча каталонцы полностью доминировали в обеих половинах поля и успешно забили по одному голу. Сначала на 37-й минуте Рафинья открыл счёт, а ближе к концу матча, на 82-й минуте, Фермин Лопес удвоил преимущество, забив второй гол в ворота соперника и закрепив победу команды.
После этой победы «Барселона» увеличила свой счёт очков до шести и вышла вперёд в турнирной таблице. Ход матча и статистические показатели
Во время матча хозяева поля демонстрировали явное превосходство над соперником в каждом отрезке игры.
Игроки «Барселоны» нанесли по воротам соперника в общей сложности 20 ударов, из которых 10 пришлись в створ. Гости же за весь матч попытались завершить атаку только четыре раза, но ни один из их ударов не пришёлся точно в створ.
По показателю владения мячом также преимущество было на стороне хозяев: каталонцы владели мячом 72% времени, тогда как у гостей этот показатель составил 28%. Большая разница была заметна и в командной игре и точности передач.
Игроки «Барселоны» выполнили 593 передачи, из которых 92% были точными. Игроки «Атлетика» сделали 265 передач, но точность их передач не превысила 76%.
Кроме того, по количеству угловых ударов хозяева также лидировали со счётом 12:5. Во время матча было зафиксировано относительно много нарушений правил: «Барселона» нарушила правила 13 раз, а гости — 6 раз.
Судья показал жёлтую карточку один раз хозяевам и два раза гостям.
Эта победа стала одним из важных результатов для «Барселоны» в начале сезона.
По итогам двух туров команда набрала сто процентов возможных очков и заняла место в верхней части турнирной таблицы. Заслуживает внимания, что в двух проведённых матчах каталонцы не пропустили ни одного гола в свои ворота и имеют общий счёт забитых и пропущенных мячей 7:0 в свою пользу.
Согласно информации One.uz, такая стабильная игра команды высоко оценивается болельщиками и специалистами.