Angliya chempionatining navbatdagi turida amaldagi chempion Manchester Siti jamoasi safarda Kristal Pelas ustidan to‘rtga bir hisobida ishonchli g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Mazkur bellashuvda o‘zbekistonlik iqtidorli himoyachi Abduqodir Husanov shaharliklar tarkibida asosiy tarkibda maydonga tushdi va o‘ng qanot mudofaasida faol harakat qildi. Hamyurtimiz uchrashuvning sakson to‘qqizinchi daqiqasiga qadar maydonda to‘p surib, o‘z zimmasiga yuklatilgan vazifalarni muvaffaqiyatli bajardi va shundan so‘ng murabbiylar tomonidan zaxiraga olindi.
Husanovning qanotdagi ishonchli harakatlari Yigirma ikki yoshli himoyachimiz uchun ushbu bahs nufuzli chempionatdagi navbatdagi jiddiy sinov bo‘ldi. Abduqodir Husanov o‘yin davomida raqibning xavfli hujumlarini bartaraf etishda va jamoasining hujumlarini tashkil qilishda jonbozlik ko‘rsatdi.
Sofascore xalqaro statistik portali ma’lumotlariga ko‘ra, o‘zbekistonlik futbolchining o‘yini yetti butun o‘ndan bir ball bilan baholandi. Bu ko‘rsatkich himoyachi uchun barqaror va yuqori darajadagi natija hisoblanadi.
Husanov o‘z qanotida raqib hujumchilariga deyarli imkoniyat qoldirmadi. Uning tezkorligi va maydonni ko‘ra olish qobiliyati murabbiylar shtabi tomonidan yuqori baholanmoqda.
Uchrashuv davomida u nafaqat himoyada, balki hujum chizig‘iga yordam berishda ham faollik ko‘rsatdi. Uning asosiy tarkibda muntazam maydonga tusha boshlagani futbolchining jamoa taktik chizmasida muhim o‘rin egallayotganidan dalolat beradi.
Futbolchilarning o‘yin uchun olgan baholari Uchrashuv yakunlariga ko‘ra, Manchester Siti tarkibida eng yuqori ballni dubl qayd etgan Rayan Sherki qo‘lga kiritdi, uning harakatlari sakkiz butun o‘ndan olti ballga loyiq ko‘rildi. Ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan hujumchi Erling Holand esa sakkiz butun o‘ndan bir ball bilan taqdirlandi.
Shuningdek, Ruben Diash, Mark Gehi va Elliot Anderson kabi futbolchilar ham yetti butun o‘ndan yetti ball olib, g‘alabaga munosib hissa qo‘shishdi. Jamoaning boshqa a’zolaridan Fil Foden olti butun o‘ndan to‘qqiz, Yoshko Gvardiol olti butun o‘ndan olti, darvozabon Janluiji Donnarumma esa olti butun o‘ndan to‘rt ballga loyiq deb topildi.
Antuan Semeno va Niko O'Reyli kabi futbolchilarning o‘yini olti butun o‘ndan uch ball bilan baholandi. Abduqodir Husanovning ko‘rsatkichi jamoaning ko‘plab tajribali vakillaridan yuqori bo‘lgani uning o‘sishda davom etayotganini tasdiqlaydi.
Ushbu ma’lumotlar Sofascore nashri tomonidan taqdim etilgan statistik tahlillarga asoslangan. Hamyurtimizning bunday nufuzli turnirda o‘z o‘rniga ega bo‘lib borayotgani o‘zbek futboli ishqibozlari uchun quvonarli holatdir.

В очередном туре чемпионата Англии действующий чемпион, «Манчестер Сити», уверенно победил на выезде «Кристал Пэлас» со счетом 4:1. Об этом сообщает One.uz.
В этом матче талантливый защитник из Узбекистана Абдукодир Хусанов вышел в стартовом составе «горожан» и активно действовал на правом фланге обороны. Наш соотечественник находился на поле до 89-й минуты встречи, успешно выполнив возложенные на него задачи, после чего был заменен тренерским штабом.
Уверенные действия Хусанова на фланге Для 22-летнего защитника этот матч стал очередным серьезным испытанием в престижном чемпионате. Абдукодир Хусанов проявил самоотдачу в нейтрализации опасных атак соперника и в организации атак своей команды.
Согласно данным международного статистического портала Sofascore, игра узбекского футболиста была оценена в 7,1 балла. Этот показатель считается стабильным и высоким результатом для защитника.
Хусанов практически не оставил шансов нападающим соперника на своем фланге. Его скорость и умение видеть поле высоко оцениваются тренерским штабом.
В ходе матча он проявлял активность не только в обороне, но и в поддержке атакующей линии. Регулярные появления в стартовом составе свидетельствуют о том, что футболист занимает важное место в тактической схеме команды.
Оценки игроков за матч По итогам матча, наивысшую оценку в составе «Манчестер Сити» получил Райан Шерки, оформивший дубль; его действия были оценены в 8,6 балла. Нападающий Эрлинг Холанд, дважды поразивший ворота соперника, получил оценку 8,1 балла.
Кроме того, футболисты Рубен Диаш, Марк Гехи и Эллиот Андерсон также набрали по 7,7 балла, достойно вложившись в победу. Среди других членов команды Фил Фоден получил 6,9, Йоско Гвардиол — 6,6, а вратарь Джанлуиджи Доннарумма — 6,4 балла.
Игра таких футболистов, как Антуан Семено и Нико О’Рейли, была оценена в 6,3 балла. Тот факт, что показатель Абдукодира Хусанова оказался выше, чем у многих опытных игроков команды, подтверждает его дальнейший прогресс.
Данные основаны на статистическом анализе, предоставленном изданием Sofascore. То, что наш соотечественник постепенно занимает свое место в таком престижном турнире, является радостным событием для болельщиков узбекского футбола.