Sportchining ta’kidlashicha, ushbu qaror uzoq vaqt davom etgan tanaffusni yakunlash va chempionlik kamari uchun kafolatlangan yo‘llanmani qo‘lga kiritish istagi bilan bog‘liq. Dastlab sobiq chempion Charlz Oliveyra bilan revansh jangiga tayyorgarlik ko‘rgan Sarukyan raqibning o‘zgarishi va UFC rahbariyati bilan erishilgan yangi kelishuv tafsilotlarini ochiqladi.
Raqibning o‘zgarishi va kutilmagan qaror Voqealar rivoji haqida to‘xtalar ekan, Arman Sarukyan dastlab Charlz Oliveyraga qarshi asosiy da’vogarlik jangi taklifini qabul qilganini va buning uchun Ruminiyada maxsus mashg‘ulot yig‘inlarini boshlaganini aytdi. Biroq Oliveyraning yaqin do‘sti vafot etgani sababli braziliyalik sportchi jangda ishtirok eta olmasligini bildirgan.
Shundan so‘ng tashkilot mutasaddilari Sarukyanga yangi raqib qidirishni boshlagan va qisqa fursat ichida Maurisio Ruffi nomzodi ilgari surilgan. Sarukyan joriy yilda birorta ham jang o‘tkazmagani sababli faoliyatida uzoq tanaffus bo‘lib qolishini istamagan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, sport formasini saqlab qolish va muxlislar e’tiborida bo‘lish uchun Ruffiga qarshi bahs eng qulay variant sifatida baholangan. Sportchi o‘zining jismoniy holati a’lo darajada ekanini va oktagonga chiqishga to‘liq tayyorligini ta’kidlab o‘tdi.
Chempionlik kamari uchun kafolat Ushbu jangni qabul qilish jarayonida Arman Sarukyan UFC rahbariyati oldiga aniq shart qo‘yganini ma’lum qildi. Uning asosiy talabi Maurisio Ruffi ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng, albatta, vazn toifasi chempioni bilan jang qilish imkoniyatiga ega bo‘lish edi.
Tashkilot rahbarlari sportchining ushbu shartiga to‘liq rozi bo‘lishgan va unga chempionlik kamari uchun rasmiy yo‘llanmani va’da qilishgan. Mazkur kelishuv Sarukyan uchun qo‘shimcha motivatsiya manbayiga aylandi.
Endilikda u nafaqat navbatdagi g‘alabani qo‘lga kiritishi, balki o‘zining asosiy maqsadi bo‘lgan oltin kamar sari so‘nggi qadamni tashlashi lozim bo‘ladi. Arman Sarukyan va Maurisio Ruffi o‘rtasidagi shiddatli to‘qnashuv joriy yilning 20-sentabr kuni UFC 331 turniri doirasida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Арман Сарукьян, занимающий лидирующие позиции в легком весе UFC, раскрыл основные причины своего согласия на выход в октагон против перспективного бразильского бойца Маурисио Руффи. Об этом сообщает One.uz.
По словам спортсмена, это решение связано с желанием завершить длительный перерыв и получить гарантированное право на бой за титул чемпиона. Первоначально Сарукьян готовился к реваншу с бывшим чемпионом Чарльзом Оливейрой, однако он раскрыл детали нового соглашения с руководством UFC в связи с заменой соперника.
Замена соперника и неожиданное решение Рассказывая о развитии событий, Арман Сарукьян сообщил, что изначально принял предложение о титульном бое против Чарльза Оливейры и начал специальные сборы в Румынии. Однако бразильский спортсмен сообщил, что не сможет принять участие в бою из-за смерти близкого друга.
После этого организаторы начали искать нового соперника для Сарукьяна, и в кратчайшие сроки была выдвинута кандидатура Маурисио Руффи. Поскольку в текущем году Сарукьян не провел ни одного боя, он не хотел, чтобы в его карьере образовался длительный перерыв.
По его словам, бой с Руффи был оценен как наиболее удобный вариант для сохранения спортивной формы и поддержания внимания болельщиков. Спортсмен подчеркнул, что находится в отличной физической форме и полностью готов к выходу в октагон.
Гарантия на титульный бой В процессе принятия решения о данном бое Арман Сарукьян поставил перед руководством UFC четкое условие. Его основным требованием было обязательное право на бой с чемпионом дивизиона в случае победы над Маурисио Руффи.
Руководители организации полностью согласились с этим условием и пообещали ему официальную путевку на титульный бой. Данное соглашение стало для Сарукьяна дополнительным источником мотивации.
Теперь ему необходимо не только одержать очередную победу, но и сделать последний шаг к своей главной цели — золотому поясу. Ожидается, что напряженный поединок между Арманом Сарукьяном и Маурисио Руффи состоится 20 сентября текущего года в рамках турнира UFC 331.
Данная информация основана на сообщениях, предоставленных изданием One.uz.
Хасанбой Досматов, дважды становившийся чемпионом Олимпийских игр и добившийся высших результатов в профессиональном боксе, вступил в новый этап своей карьеры, официально подписав контракт с
СпортСегодня, 00:43
Один из самых опытных тренеров мира ММА и основатель зала AKA Хавьер Мендес в эксклюзивном интервью изданию Submission Radio открыто рассказал о событиях, произошедших на турнире UFC Fight Night
В супертяжёлом весе британский перспективный боксёр Моузес Итума, потерпев неожиданное поражение от хорвата Филипа Хрговича, стал новым чемпионом мира по версии IBF. По этому поводу глава