TikTok jonli efir va AI kontent qoidalarini yangiladi
TechCrunch nashrining xabariga ko‘ra, TikTok o‘z platformasi uchun yangi qoidalar joriy qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qoidalar asosan jonli efirlar, sun’iy intellekt yordamida yaratilgan kontent va ijodkorlar faoliyatini tartibga solishga qaratilgan. Yangilangan qoidalarga muvofiq, sun’iy intellekt orqali yaratilgan har qanday kontent alohida belgilanishi shart.
Shuningdek, jonli efirlar davomida ko‘proq shaffoflik va xavfsizlikni ta’minlash talab etiladi. Kompaniya vakillarining ta’kidlashicha, bu o‘zgarishlarning asosiy maqsadi platformada ishonchlilikni oshirish hamda kontent yaratuvchilar va foydalanuvchilar o‘rtasida adolatli va xavfsiz muhit yaratishdir.
TikTok ushbu yangi qoidalar orqali o‘z foydalanuvchilariga yanada sifatli va xavfsiz xizmat ko‘rsatishni maqsad qilgan. Bu esa platformaning ishonch darajasini oshirishga yordam beradi.
Shu tariqa, foydalanuvchilar va ijodkorlar o‘zaro hurmat va ishonch asosida faoliyat olib borishi ta’minlanadi. Yangi qoidalar platformaning rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

TikTok обновил правила прямых эфиров и контента с ИИ
По сообщению издания TechCrunch, TikTok ввел новые правила для своей платформы. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эти правила в основном направлены на регулирование прямых эфиров, контента, созданного с помощью искусственного интеллекта, и деятельности создателей. Согласно обновленным правилам, любой контент, созданный с помощью искусственного интеллекта, должен быть специально обозначен.
Кроме того, во время прямых эфиров требуется обеспечить большую прозрачность и безопасность. По словам представителей компании, основная цель этих изменений — повысить доверие к платформе, а также создать справедливую и безопасную среду для создателей контента и пользователей.
TikTok с помощью этих новых правил стремится предоставлять своим пользователям более качественные и безопасные услуги. Это поможет повысить уровень доверия к платформе.
Таким образом, обеспечивается деятельность пользователей и создателей на основе взаимного уважения и доверия. Ожидается, что новые правила окажут положительное влияние на развитие платформы.