YouTube bloklangan akkauntlarni qayta faollashtiradi
YouTube platformasi yolg‘on ma’lumot tarqatganlik sababli bloklangan foydalanuvchi akkauntlarini qayta faollashtirishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda techcrunch.com sayti xabar berdi. Kompaniya bildirishicha, yangi siyosat foydalanuvchilarga o‘z akkauntlarini tiklash imkonini berish bilan birga, ularning kontent yaratish jarayonini ham qayta ko‘rib chiqishga yo‘naltirilgan.
YouTube ushbu chorani ma’lumotlarning to‘g‘riligi va sifati ustidan nazoratni kuchaytirish hamda ijtimoiy tarmoqlarda hamkorlikni yaxshilash maqsadida joriy qilmoqda. Shu tariqa, platforma foydalanuvchilarning o‘z kontentlariga nisbatan mas’uliyatini oshirishga intilmoqda.
Yangi siyosat bloklangan akkauntlarning faolligini tiklash va ularning yaratadigan kontent sifatini yaxshilash uchun imkoniyat yaratadi. Bu o‘z navbatida ijtimoiy tarmoqlarda noto‘g‘ri ma’lumot tarqalishini kamaytirishga xizmat qiladi.
YouTube kompaniyasi ushbu o‘zgarish orqali foydalanuvchilarning ishonchini mustahkamlashni va platformaning sifatli kontent yaratish muhitini ta’minlashni maqsad qilgan.

YouTube разблокирует заблокированные аккаунты
Платформа YouTube решила повторно активировать заблокированные аккаунты пользователей, которые распространяли ложную информацию. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт techcrunch.com. По словам компании, новая политика направлена на предоставление пользователям возможности восстановить свои аккаунты, а также на пересмотр процесса создания ими контента.
YouTube вводит эту меру с целью усиления контроля за точностью и качеством информации, а также для улучшения сотрудничества в социальных сетях. Таким образом, платформа стремится повысить ответственность пользователей за их контент.
Новая политика создаёт возможность для восстановления активности заблокированных аккаунтов и улучшения качества создаваемого ими контента. Это, в свою очередь, способствует снижению распространения недостоверной информации в социальных сетях.
Компания YouTube с помощью этих изменений ставит целью укрепить доверие пользователей и обеспечить создание качественного контента на платформе.