Anthropic dizayn tajribasiga ega bo lmaganlar uchun vosita yaratdi
Anthropic kompaniyasi dizayn sohasida professional tajribaga ega bo'lmagan foydalanuvchilar uchun maxsus ishlab chiqilgan Claude Design nomli sun'iy intellekt vositasini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangi texnologiya startap asoschilari va mahsulot menejerlariga faqat matnli buyruqlar orqali o'z g'oyalarini vizual ko'rinishga keltirish imkonini beradi. Foydalanuvchilar yordamida dasturiy ta'minot prototiplari, taqdimot slaydlari va bir sahifalik maketlarni osonlik bilan yaratish mumkin.
Yaratilgan dizaynlarni yanada takomillashtirish uchun foydalanuvchi qo'shimcha ko'rsatmalar berishi yoki elementlarni qo'lda tahrirlashi mumkin. Masalan, tinchlantiruvchi shriftlar va tabiat motiflari aks etgan meditatsiya ilovasi loyihasini yaratishni so'rab, keyinchalik ranglar gammasini o'zgartirish yoki tungi rejim tugmasini qo'shish kabi aniq talablarni kiritish mumkin.
Shuningdek, tizim kompaniyaning mavjud kodlari va dizayn fayllarini tahlil qilib, korporativ uslubni to'liq saqlab qolish xususiyatiga ega. Ushbu vosita mashhur grafik platformalarga raqobatdosh bo'lib ko'rinsa da, Anthropic kompaniyasi uni mavjud dasturlarni almashtirish uchun emas, balki ularning imkoniyatlarini kengaytirish uchun yaratilganini ta'kidlamoqda.
Tayyor loyihalarni PDF yoki PPTX formatlarida yuklab olish mumkin, shuningdek, yanada chuqurroq tahrirlash uchun ularni bevosita Canva platformasiga yuborish imkoniyati mavjud. Claude Opus 4.7 modeli asosida ishlaydigan ushbu vosita hozirda Pro, Max, Team va Enterprise obuna rejalari foydalanuvchilari uchun sinov versiyasida taqdim etilgan.
Ushbu yangilik Anthropic kompaniyasining korporativ bozorga kirish strategiyasining bir qismi bo'lib, u yaqinda taqdim etilgan Claude Cowork yordamchisi bilan birgalikda ishlaydi.

Anthropic создала инструмент для тех, кто не имеет опыта в дизайне
Компания Anthropic представила инструмент искусственного интеллекта под названием Claude Design, специально разработанный для пользователей без профессионального опыта в области дизайна. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта новая технология позволяет основателям стартапов и менеджерам по продукту визуализировать свои идеи с помощью только текстовых команд. С ее помощью пользователи могут легко создавать прототипы программного обеспечения, слайды для презентаций и одностраничные макеты.
Для дальнейшего совершенствования созданных дизайнов пользователь может давать дополнительные инструкции или редактировать элементы вручную. Например, можно запросить создание проекта приложения для медитации с успокаивающими шрифтами и мотивами природы, а затем ввести конкретные требования, такие как изменение цветовой гаммы или добавление кнопки ночного режима.
Кроме того, система способна анализировать существующие коды и файлы дизайна компании, полностью сохраняя корпоративный стиль. Хотя этот инструмент выглядит конкурентоспособным по отношению к популярным графическим платформам, компания Anthropic подчеркивает, что он создан не для замены существующих программ, а для расширения их возможностей.
Готовые проекты можно скачать в форматах PDF или PPTX, а также существует возможность отправить их напрямую на платформу Canva для более глубокого редактирования. Этот инструмент, работающий на базе модели Claude Opus 4.7, в настоящее время представлен в бета-версии для пользователей тарифных планов Pro, Max, Team и Enterprise.
Данная новинка является частью стратегии компании Anthropic по выходу на корпоративный рынок и работает совместно с недавно представленным помощником Claude Cowork.