Samsung kompaniyasi yangi smartfon uchun dasturiy yangilanishni taqdim etdi
Samsung kompaniyasi Galaxy A16 5G modelidan so‘ng o‘zining yana bir hamyonbop qurilmasi bo‘lgan Galaxy A17 5G smartfoni uchun One UI 8.5 foydalanuvchi interfeysining yakuniy talqinini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayni paytda ushbu dasturiy yangilanish Bolgariya, Fransiya, Hindiston, Nepal va Vyetnam kabi davlatlarda yashovchi foydalanuvchilar uchun ochiq deb e’lon qilindi. Bu haqda soha yangiliklarini yorituvchi manbalar xabar bermoqda.
Yangi dasturiy ta’minot A176BXXU5CZE9 raqami ostida chiqarilmoqda va uning hajmi 2,4 gigabaytni tashkil etadi. Mazkur yangilanish o‘z ichiga 2026-yilning may oyiga tegishli xavfsizlik tizimi tuzatishlarini ham olgan.
Yangilangan tizim qurilmaga bir qator qulayliklarni, jumladan, biroz o‘zgartirilgan tashqi ko‘rinish, kengaytirilgan shaxsiylashtirish imkoniyatlari hamda takomillashtirilgan ichki ilovalarni olib keladi. Foydalanuvchilar endilikda o‘z xohishlariga ko‘ra to‘liq sozlanadigan tezkor sozlamalar paneli, ekran qulflangan holatdagi soat uchun qo‘shimcha yozuv uslublari va ma’lumotlarni avtomatik tartiblash imkoniyatlaridan foydalanishlari mumkin.
Shuningdek, suratga olish ilovasiga yangi tasvir filtrlari, ob-havo ma’lumotlari ilovasiga esa havoning changlanish darajasini ko‘rsatuvchi foydali funksiyalar qo‘shilgan. Qaydlar yuritish ilovasi jadvallar tuzish va avtomatik hisob-kitoblar qilish imkoniyati bilan boyitilgan bo‘lsa, salomatlik ilovasida aqlli soatlar bilan mashg‘ulot ma’lumotlarini almashishning yangi usullari joriy etildi.
Internet brauzerida esa xavfsizlik holati va boshqa qurilmalarda ochiq turgan sahifalarni ko‘rsatuvchi yangi bo‘lim paydo bo‘ldi. Tahliliy ma’lumotlarga ko‘ra, Galaxy A17 5G modeli 2026-yilning birinchi choragida dunyodagi eng ommabop smartfonlar qatoridan joy olgan edi.
Ushbu keng ko‘lamli yangilanish qurilmaning jahon bozoridagi mavqeini yanada mustahkamlashi va foydalanuvchilar uchun qulaylik darajasini oshirishi kutilmoqda.

Компания Samsung представила обновление программного обеспечения для нового смартфона
Компания Samsung после модели Galaxy A16 5G представила финальную версию пользовательского интерфейса One UI 8.5 для своего очередного доступного устройства — смартфона Galaxy A17 5G. Об этом сообщает Zamin.uz.
На данный момент данное программное обновление объявлено открытым для пользователей, проживающих в таких странах, как Болгария, Франция, Индия, Непал и Вьетнам. Об этом сообщают источники, освещающие новости отрасли.
Новое программное обеспечение выпускается под номером A176BXXU5CZE9, и его объем составляет 2,4 гигабайта. Данное обновление также включает исправления системы безопасности за май 2026 года.
Обновленная система приносит устройству ряд удобств, включая слегка измененный внешний вид, расширенные возможности персонализации и усовершенствованные внутренние приложения. Теперь пользователи могут воспользоваться полностью настраиваемой панелью быстрых настроек по своему желанию, дополнительными стилями надписей для часов на заблокированном экране и возможностями автоматической сортировки данных.
Кроме того, в приложение для съемки добавлены новые фильтры изображений, а в приложение с данными о погоде — полезные функции, показывающие уровень запыленности воздуха. Приложение для заметок было дополнено возможностью создания таблиц и выполнения автоматических расчетов, а в приложении для здоровья внедрены новые способы обмена данными о тренировках со смарт-часами.
В интернет-браузере появился новый раздел, отображающий статус безопасности и страницы, открытые на других устройствах. Согласно аналитическим данным, модель Galaxy A17 5G вошла в число самых популярных смартфонов в мире в первом квартале 2026 года.
Ожидается, что это масштабное обновление еще больше укрепит позиции устройства на мировом рынке и повысит уровень удобства для пользователей.