Kayiokada avtobusda qizaloq chamadondan topildi
Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu voqea yakshanba kuni avtobus bekatida sodir bo‘lgan. Avtobus yo‘lovchilaridan biri yukxona bo‘limiga kirish uchun ruxsat so‘raganida, haydovchi chamadonlardan birining harakatlanayotganini sezgan.
U chamadonni ochganida ichidan ikki yoshli qiz topilgan. Politsiya bayonotida aytilishicha, qizchaning tana harorati yuqori bo‘lgan, ammo jismonan zarar ko‘rmagan.
27 yoshli ayol hibsga olinib, voyaga yetmagan bolaga nisbatan beparvolik yoki qiynash ayblovi bilan sudga tortilmoqda. Qizaloq tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun kasalxonaga yuborilgan.
Hozircha ayol bilan bola o‘rtasidagi qarindoshlik darajasi oshkor qilinmagan. Yangi Zelandiya politsiyasi bu holatda ogohlik ko‘rsatgan avtobus haydovchisini alohida e’tirof etib, uning tezkor harakati og‘ir oqibatlarning oldini olganini ta’kidladi.
Ushbu voqea ota-ona mas’uliyati va jamiyatning befarqligi masalalarini yana bir bor ko‘rsatib berdi.

В Каиокаде девочка была найдена в чемодане в автобусе
В городе Кайока на севере Новой Зеландии женщина, путешествующая на автобусе, была арестована после того, как в чемодане была найдена двухлетняя девочка. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным полиции, инцидент произошел в воскресенье на автобусной остановке. Один из пассажиров автобуса попросил разрешение войти в грузовой отсек, и водитель заметил, что один из чемоданов движется.
Когда он открыл чемодан, внутри была найдена двухлетняя девочка. В заявлении полиции говорится, что у девочки была высокая температура, но она не пострадала физически.
27-летняя женщина была арестована и предстанет перед судом по обвинению в небрежности или жестоком обращении с несовершеннолетним. Девочка была отправлена в больницу для медицинского осмотра.
Пока не раскрыт уровень родства между женщиной и девочкой. Полиция Новой Зеландии особо отметила водителя автобуса, который проявил бдительность в данной ситуации, подчеркнув, что его оперативные действия предотвратили серьезные последствия.