Britaniyalik taniqli aktrisa va ssenarist Emma Tompson Lokarno kinofestivalida 1998 yilda yuz bergan noodatiy voqeani yodga oldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Asosiy ranglar” filmi suratga olinayotgan paytda treylerda telefon jiringlab, trubkada Donald Tramp o‘zini tanishtirgan. Tramp aktrisani o‘zining “ajoyib joylaridan birida” kechki ovqatga taklif qilgan.
Emma Tompson bu taklifni muloyimlik bilan rad etgan va keyinchalik aloqani davom ettirmaslikka qaror qilganini aytgan. Aktrisa o‘sha davrda ajrashish arafasida bo‘lganini bildirgan hamda Trampning o‘z talablariga javob beradigan ayollarni izlash bilan shug‘ullanuvchi odamlari borligini taxmin qilgan.
U bu voqeani hazil tariqasida “stalking” deb atagan. Tompson shuningdek, agar taklifni qabul qilganida, ehtimol, AQSh tarixi boshqacha yo‘lga kirgan bo‘lishi mumkinligini qo‘shimcha qilgan.
Bu voqea Emma Tompsonning shaxsiy hayoti va siyosiy tarixga oid qiziqarli tafsilotlarni ochib beradi.

Эмма Томпсон отказалась от предложения Дональда Трампа
Британская известная актриса и сценарист Эмма Томпсон вспомнила необычный случай, произошедший на кинофестивале в Локарно в 1998 году. Об этом сообщает Zamin.uz.
По ее словам, во время съемок фильма «Основные цвета» в трейлере зазвонил телефон, и на трубке представился Дональд Трамп. Трамп пригласил актрису на ужин в «одном из своих замечательных мест».
Эмма Томпсон вежливо отказала от этого приглашения и сказала, что впоследствии решила не продолжать связь. Актриса отметила, что в то время находилась на грани развода и предположила, что у Трампа есть люди, которые занимаются поиском женщин, соответствующих его требованиям.
Она назвала этот случай в шутку «сталкингом». Томпсон также добавила, что если бы она приняла приглашение, возможно, история США пошла бы по другому пути.