Tramp Zelenskiy va Yevropa yetakchilari bilan uchrashdi
AQSH prezidenti Donald Tramp Volodimir Zelenskiy va Yevropa yetakchilari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvlardan so‘ng Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan telefon orqali muloqot qilishini ma’lum qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Tramp jurnalistlarga bergan intervyusida bugungi uchrashuvlar yakunida Putin bilan bog‘lanishini aytdi. Unga ko‘ra, Rossiya prezidenti uchrashuvlar tugagach, uning qo‘ng‘irog‘ini kutmoqda.
Bugun Oq uyda Tramp Zelenskiy bilan yangi hamkorlik imkoniyatlari haqida yakkama-yakka suhbatlashdi. Shundan so‘ng AQSH prezidenti Germaniya kansleri Olaf Sholts, Buyuk Britaniya bosh vaziri Rishi Sunak, Fransiya prezidenti Emmanuel Makron, Italiya bosh vaziri Jorja Meloni, Finlandiya prezidenti Sauli Ninisto, Yevrokomissiya rahbari Ursula fon der Lyayen va NATO bosh kotibi Yens Stoltenberg bilan uchrashuvlar o‘tkazadi.
Ushbu muzokaralar nafaqat Yevropa, balki butun dunyo uchun muhim qarorlarning qabul qilinishiga xizmat qiladi. Bu jarayon xalqaro tinchlik va xavfsizlikni mustahkamlashga qaratilgan yangi qadamlarni belgilaydi.

Трамп встретился с Зеленским и лидерами Европы
Президент США Дональд Трамп сообщил, что после встреч с Владимиром Зеленским и лидерами Европы он проведет телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью журналистам Трамп заявил, что по окончании сегодняшних встреч свяжется с Путиным. По его словам, президент России ожидает его звонка после завершения переговоров.
Сегодня в Белом доме Трамп провел личную беседу с Зеленским о новых возможностях сотрудничества. После этого президент США проведет встречи с канцлером Германии Олафом Шольцем, премьер-министром Великобритании Риши Сунаком, президентом Франции Эммануэлем Макроном, премьер-министром Италии Джорджей Мелони, президентом Финляндии Саули Ниинистьо, председателем Еврокомиссии Урсулой фон дер Ляйен и генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.
Эти переговоры служат принятию важных решений не только для Европы, но и для всего мира. Этот процесс определяет новые шаги, направленные на укрепление международного мира и безопасности.