Michigan shtatida hayratlanarli voqea yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ford zavodining sobiq muhandisi Richard Gilford 11 yil oldin yo‘qotgan hamyonini o‘z vaqtida ishlab chiqarilgan avtomobil ichidan topdi. Bu haqda Pravilamag xabar berdi.
Hamyon tasodifan aniqlangan. Avtomobilni ta’mirlash uchun ustaxonaga olib kelishganda, ustalar kapotni ochganda uning ostida hamyon yotgani ma’lum bo‘lgan.
Hamyondan haydovchilik guvohnomasi, Ford kompaniyasi ishchi guvohnomasi, bir necha dollar pul hamda bolalari uchun Rojdestvo sovg‘alariga sarflanadigan 250 dollarlik sovg‘a kartalari topilgan. Hamyon egasi tezda aniqlangan — u Ford zavodining pensiyaga chiqqan muhandisi Richard Gilford ekanligi ma’lum bo‘lgan.
LC Car Care ustaxonasi egasi Chad Volk ijtimoiy tarmoqlar orqali Gilford bilan bog‘lanib, hamyonni ertasi kuni pochta orqali yuborgan. Qiziq jihati shundaki, hamyon avtomobilning ishlashiga hech qanday xalaqit bermagan.
Mashina egasi ta’kidlaganidek, avtomobil 240 ming kilometrdan ortiq yo‘l bosganiga qaramay hamyon saqlanib qolgan. Gilfordning so‘zlariga ko‘ra, ichidagi ba’zi narsalar qizib o‘zgargan, ammo namlikdan zarar ko‘rmagan.
Hamyon avtomobilning bir burchagida butunlay quruq va zararsiz qolgan. Bu voqea ko‘plarga saboq bo‘lib, ba’zan yo‘qotilgan narsalar vaqt o‘tib o‘z egasiga qaytishi mumkinligini ko‘rsatadi.

Кошелек найден спустя 11 лет после автомобиля Ford
Бывший инженер завода Ford Ричард Гилфорд нашел свой кошелек, потерянный 11 лет назад, внутри автомобиля, произведенного в то время. Об этом сообщил Pravilamag.
Кошелек был обнаружен случайно. Когда автомобиль привезли в мастерскую для ремонта, мастера, открыв капот, обнаружили под ним кошелек.
В кошельке нашли водительское удостоверение, рабочее удостоверение компании Ford, несколько долларов, а также подарочные карты на 250 долларов, предназначенные для рождественских подарков детям. Владелец кошелька был быстро установлен — им оказался пенсионер и бывший инженер завода Ford Ричард Гилфорд.
Владелец мастерской LC Car Care Чад Волк связался с Гилфордом через социальные сети и на следующий день отправил кошелек по почте. Интересно, что кошелек никак не мешал работе автомобиля.
По словам владельца машины, несмотря на то, что автомобиль проехал более 240 тысяч километров, кошелек сохранился. По словам Гилфорда, некоторые вещи внутри изменились от нагрева, но от влаги не пострадали.
Кошелек остался полностью сухим и невредимым в одном из углов автомобиля. Этот случай стал уроком для многих, показывая, что иногда потерянные вещи со временем могут вернуться к своему владельцу.