Buryatiyada ikki kun davomida odamlar va politsiya tomonidan izlangan Leysi ismli it topildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U Shix-szi zotiga mansub bo‘lib, motorli qayiqda yolg‘iz ko‘lda suzib yurgan. Qayiqning motori ishlayotgan va yoqilg‘i baklari to‘la bo‘lgan.
Hodisa Gusinoe ko‘lida yuz berdi. Oila a’zolari baliq ovlash uchun qayiqda bo‘lganlarida, biri it bilan birga qayiqda bo‘lib, keskin burilish paytida suvga tushib ketgan.
Shundan so‘ng Leysi o‘z yakkaxon yo‘lida motorli qayiqda suzib ketgan. It egasining so‘zlariga ko‘ra, Leysi benzini tugaguncha ko‘l atrofida aylanib yurgan.
Bir necha soatdan so‘ng dam oluvchilar uni nasos stansiyasiga yaqin joyda, Yelnik hududida topishgan. Bu voqea haqida Pravilamag nashri xabar berdi.

Лейси была найдена на моторной лодке на озере
В Бурятии собака по имени Лейси, которую искали два дня люди и полиция, была найдена. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она принадлежит породе Ших-цзи и плавала одна на моторной лодке по озеру. Мотор лодки работал, а топливные баки были полны.
Инцидент произошёл на озере Гусиное. Когда члены семьи были на лодке для рыбалки, один из них вместе с собакой находился на лодке и при резком повороте упал в воду.
После этого Лейси продолжила плавать на моторной лодке в одиночку. По словам владельца, Лейси плавала вокруг озера, пока не закончился бензин.
Через несколько часов отдыхающие нашли её недалеко от насосной станции, в районе Ельник. Об этом сообщает издание Pravilamag.