Pokistonning Karachi shahrida pirotexnika omborida yuz bergan kuchli portlash natijasida ikki kishi halok bo‘ldi, kamida 34 kishi turli darajada jarohat oldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Voqea ombor ichida sodir bo‘lib, portlashdan keyin katta yong‘in boshlangan. Yong‘in tez tarqalib, ombordagi barcha mahsulotlarni yoqib yuborgan.
Shuningdek, voqea joyi atrofidagi uylar, savdo do‘konlari va avtomobillarga ham zarar yetgan. Hodisa yuz bergan hududga o‘t o‘chirish mashinalari va tez yordam brigadalari tezda yetib kelgan.
Qutqaruvchilar yong‘inni nazoratga olish va jarohat olganlarni shifoxonaga yetkazish uchun ko‘p mehnat qilgan. Xavfsizlik sababli portlash joyi to‘liq o‘rab olingan va transport harakati vaqtincha to‘xtatilgan.
Mutasaddilar hodisaning sabablari bo‘yicha maxsus komissiya tashkil qilgan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, pirotexnika mahsulotlarini saqlashda xavfsizlik qoidalariga rioya qilinmagani bunday fojia yuzaga kelishiga sabab bo‘lgan.

В Карачи произошел взрыв на складе пиротехники
В результате сильного взрыва на складе пиротехники в городе Карачи, Пакистан, погибли два человека, не менее 34 получили ранения различной степени тяжести. Об этом сообщает Zamin.uz.
Инцидент произошел внутри склада, после взрыва начался крупный пожар. Огонь быстро распространился и уничтожил все товары на складе.
Кроме того, пострадали дома, торговые точки и автомобили в районе происшествия. На место быстро прибыли пожарные машины и бригады скорой помощи.
Спасатели приложили много усилий, чтобы взять пожар под контроль и доставить раненых в больницу. В целях безопасности место взрыва было полностью оцеплено, а движение транспорта временно приостановлено.
Ответственные лица создали специальную комиссию для выяснения причин происшествия. По предварительным данным, несоблюдение правил безопасности при хранении пиротехнических изделий стало причиной этой трагедии.
Результаты расследования и официальные выводы будут объявлены общественности в ближайшие дни. В районе планируется усиление мер безопасности.