Amerika Qo‘shma Shtatlarida Arkanzas universitetining kampus hududida joylashgan Mullins kutubxonasida otishma sodir bo‘ldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Universitet ma’muriyati ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifasida talabalar va xodimlarga kutubxona yaqinidan darhol uzoqlashish va xavfsiz hududga chiqish tavsiya etildi. Rasmiy bayonotda faol otishma haqida signal berilgani uchun kutubxona yonidan tezda ketish zarurligi ta’kidlandi.
Hozircha otishma sabablariga, jabrlanuvchilar yoki qurbonlarga doir aniq ma’lumotlar e’lon qilinmagan. Huquq-tartibot organlari hodisani o‘rganishni boshladi.
Mutaxassislar AQSH universitetlarida bunday voqealarning ko‘payishi jamoatchilikda katta xavotir uyg‘otayotganini bildiradi. Ota-onalar va talabalar xavfsizlik choralarini kuchaytirishni talab qilmoqda.

В университете Арканзаса произошла стрельба в библиотеке
В Соединённых Штатах Америки в библиотеке Маллинс, расположенной на территории кампуса университета Арканзаса, произошла стрельба. Об этом сообщил Zamin.uz.
Администрация университета на официальной странице в социальных сетях рекомендовала студентам и сотрудникам немедленно покинуть территорию рядом с библиотекой и выйти в безопасное место. В официальном заявлении подчёркивалось, что из-за сигнала о активной стрельбе необходимо быстро покинуть зону возле библиотеки.
Пока не опубликованы точные данные о причинах стрельбы, пострадавших или жертвах. Правоохранительные органы начали расследование инцидента.
Эксперты отмечают, что рост подобных происшествий в университетах США вызывает серьёзную обеспокоенность в обществе. Родители и студенты требуют усиления мер безопасности.
Эта стрельба может быть отмечена как одно из самых тяжёлых событий в истории университета Арканзаса. Официальные лица планируют раскрыть детали происшествия в ближайшие часы.