Amerikaning Shimoliy Karolina shtatida yosh ukrainalik qochqin pichoq bilan jarohatlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu voqea ko‘plab odamlarni hayratda qoldirdi. Xavfsiz va osoyishta hayot umidi bilan AQShga kelgan 23 yoshli ukrainalik yigitga begona shaxs tomonidan hujum qilindi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, jabrlanuvchi ko‘plab tan jarohatlari olib, shifokor yordamiga yetib bormasdan vafot etdi. Hodisa 22 avgust kuni kechqurun Sharlotta shahridagi temir yo‘l bekati yaqinida sodir bo‘ldi.
Politsiya ma’lumotiga ko‘ra, jabrlanuvchi Irina Zarutskaya bir necha marta pichoq bilan jarohatlangan. Uning hayotini saqlab qolish imkoni bo‘lmadi.
Huquq-tartibot organlari gumonlanuvchini aniqlab, 34 yoshli kichik DeKarlos Braunni qo‘lga oldi. U ham hodisa vaqtida jarohat olgan va shifoxonaga yotqizilgan, ammo hayoti xavf ostida emas.
Jamoatchilik orasida ushbu voqea keng muhokamaga sabab bo‘ldi. Urushdan qochib kelgan insonning hayoti yo‘qotilishi va Amerika ko‘chalaridagi xavfsizlik masalalari yana bir bor dolzarb mavzu bo‘ldi.
Hozirda politsiya hodisaning sabablarini aniqlash uchun tergov olib bormoqda. Hujumchi va jabrlanuvchi o‘rtasida oldindan tanishlik yoki mojaro mavjudligi o‘rganilmoqda.

В Северной Каролине украинский беженец погиб от ножевых ранений
В штате Северная Каролина, США, молодой украинский беженец был ранен ножом. Об этом сообщил Zamin.uz.
Это событие удивило многих людей. 23-летний украинец, приехавший в США в надежде на безопасную и спокойную жизнь, был атакован посторонним человеком.
По данным, пострадавший получил многочисленные телесные повреждения и скончался, не дождавшись медицинской помощи. Инцидент произошёл вечером 22 августа возле железнодорожной станции в городе Шарлотт.
По информации полиции, пострадавшая Ирина Заруцкая была несколько раз ранена ножом. Спасти её жизнь не удалось.
Правоохранительные органы установили подозреваемого и задержали 34-летнего Кихара ДеКарлоса Брауна. Он также получил ранения во время инцидента и был госпитализирован, но его жизни ничего не угрожает.
Это событие вызвало широкий резонанс в обществе. Потеря жизни человека, бежавшего от войны, и вопросы безопасности на улицах Америки вновь стали актуальной темой.
В настоящее время полиция проводит расследование причин происшествия. Изучается, была ли предварительная знакомство или конфликт между нападавшим и пострадавшим.