Los-Palasiosda mayonez uchun yong‘in qo‘yildi
Ispaniyaning Los-Palasios-i-Villafranka shahrida bir erkak mijoz mayonez olib kelinmagani sababli restoran xodimlariga norozi bo‘lib, muassasa binosiga o‘t qo‘ygan. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Pravilamag nashri xabar berdi. Voqea o‘tgan chorshanba kuni sodir bo‘lgan.
Yoshi taxminan 50 da bo‘lgan erkak o‘g‘li bilan mahalliy ovqatlanish muassasasiga kirib, ikki dona sendvich buyurtma qilgan. Kuzatuv kameralarida ko‘rsatilishicha, u ofitsantdan qo‘shimcha mayonez so‘ragan, ammo oshxonada sous zaxirasi tugagani uchun xodim uning iltimosini bajara olmagan.
Shundan so‘ng mijoz boshqa ofitsiantdan ham mayonez so‘ragan, lekin javob salbiy bo‘lgan. Bir muddatdan keyin erkak o‘rnidan turib, joyni tark etgan va orqasidan benzin solingan kanistr bilan qaytib kelgan.
U yana sous haqida so‘ragan, ammo rad javob olgach, yoqilg‘ini bar stoykasiga to‘kib, yong‘in qo‘zg‘atgan. Hodisa paytida kafe odamlar bilan to‘la bo‘lgan, biroq mijozlar olovni ko‘rib, tezda tashqariga chiqishgan.
Xodimlar o‘t o‘chirgich vositalari yordamida yong‘inni nazoratga olishga muvaffaq bo‘lgan. Natijada hech kim jarohat olmagan, moddiy zarar esa taxminan 9500 dollarni tashkil etgan.
Voqeadan so‘ng erkak joydan qochishga harakat qilgan, ammo politsiya uni qisqa vaqt ichida qo‘lga olgan. Ma’lum bo‘lishicha, u yong‘in paytida chap qo‘lini jiddiy shikastlagan.

В Лос-Паласиосе подожгли майонез
В испанском городе Лос-Паласиос-и-Вильяфранка мужчина, недовольный тем, что ему не принесли майонез, поджёг здание ресторана. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание Pravilamag. Инцидент произошёл в прошлую среду.
Мужчина примерно 50 лет вместе с сыном зашёл в местное заведение общественного питания и заказал два сэндвича. Как показывают камеры наблюдения, он попросил официанта принести дополнительный майонез, но сотрудники не смогли выполнить просьбу, так как на кухне закончился соус.
После этого клиент попросил майонез у другого официанта, но получил отказ. Через некоторое время мужчина встал со своего места, покинул заведение и вернулся с канистрой, наполненной бензином.
Он снова спросил про соус, но, получив отказ, вылил топливо на барную стойку и поджёг огонь. В момент происшествия кафе было полно людей, однако посетители, увидев пламя, быстро вышли на улицу.
Сотрудникам удалось с помощью огнетушителей взять пожар под контроль. В результате никто не пострадал, материальный ущерб составил примерно 9500 долларов.
После инцидента мужчина попытался скрыться с места происшествия, но полиция задержала его в короткие сроки. Как выяснилось, он серьёзно повредил левую руку во время пожара.