Isroil G‘azo shahrini egallashga tayyorlanmoqda
Payshanba kuni Isroil kuchlari G‘azo shahrida harbiy harakatlarni davom ettirib, kamida 16 falastinlikni o‘ldirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Janubiy hududlarda esa ko‘plab odamlar jarohatlandi. Shahardagi bombardimonlar kuchayganligi aholi tomonidan xabar qilindi.
Isroil armiyasi G‘azo shahrini egallashga tayyorlanmoqda, bu esa xalqaro tashkilotlarning katta xavotiriga sabab bo‘lmoqda. Ular bu harakatlarni to‘xtatishga chaqirmoqda, chunki bu bir milliondan ortiq odamning hayotiga jiddiy xavf tug‘dirishi mumkin.
Shahar chekkalaridagi oilalar uylardan qochib, xavfsizroq hududlarga, asosan sohil tomon yo‘nalgani ma’lum bo‘ldi. So‘nggi 24 soat ichida Isroil hujumlari natijasida halok bo‘lganlar soni 71 kishiga yetdi.
Janubiy G‘azo, xususan Xon Yunis shahrida ko‘plab odamlar shifoxonalarga yotqizilgan. Oziq-ovqat tarqatilayotgan joylarda o‘q ostida qolganlar ham bor, ba’zilari og‘ir ahvolda.
G‘azo hududi urush va bombardimon tufayli jiddiy inqirozga yuz tutgan. Mahalliy sog‘liqni saqlash organlari ma’lumotlariga ko‘ra, urush boshlangandan beri 62 mingdan ortiq falastinlik halok bo‘lgan.
Shuningdek, ochlik natijasida 317 kishi, jumladan 121 bola vafot etgan. Bu vaziyat hududda inson hayoti uchun katta tahdid bo‘lib qolmoqda.

Израиль готовится захватить город Газу
В четверг израильские силы продолжили военные действия в городе Газа, убив не менее 16 палестинцев. Об этом сообщает Zamin.uz.
В южных районах многие люди получили ранения. Жители сообщили об усилении бомбардировок в городе.
Армия Израиля готовится захватить город Газа, что вызывает большую обеспокоенность международных организаций. Они призывают прекратить эти действия, поскольку это может серьезно угрожать жизни более миллиона человек.
Семьи на окраинах города покидают дома и направляются в более безопасные районы, преимущественно в сторону побережья. За последние 24 часа число погибших в результате израильских атак достигло 71 человека.
В южной Газе, особенно в городе Хан-Юнис, многие люди госпитализированы. Есть те, кто оказался под огнем в местах распределения продовольствия, некоторые находятся в тяжелом состоянии.
Регион Газа столкнулся с серьезным кризисом из-за войны и бомбардировок. По данным местных органов здравоохранения, с начала войны погибло более 62 тысяч палестинцев.
Кроме того, из-за голода умерли 317 человек, в том числе 121 ребенок. Эта ситуация представляет собой серьезную угрозу для жизни людей в регионе.