Xitoy rahbari Si Szinpin Ikkinchi jahon urushidagi g‘alabaning 80 yilligiga bag‘ishlangan nutqida muhim fikrlarni ta’kidladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U insonlar bir sayyorada yashashini, shuning uchun hamkorlik qilib, tinch va osoyishta hayot kechirish zarurligini bildirdi. Si Szinpin dunyo hech qachon kuch ishlatish qonuniga qaytmasligi lozimligini aytdi.
Uning fikricha, Xitoy doimo tinchlik, barqarorlik va taraqqiyotning asosiy tarafdori bo‘lib qoladi. Shuningdek, Xitoycha modernizatsiya tinch yo‘l bilan rivojlanishga asoslangan model sifatida namoyon bo‘ladi.
Bu yondashuv global xavfsizlik va farovonlikni ta’minlashda muhim ahamiyatga ega. Si Szinpinning nutqi jahon hamjamiyatiga tinchlik va hamkorlikni mustahkamlashga chaqiriq sifatida qabul qilindi.
U barcha davlatlarni nizolarni muloqot va tinch yo‘l bilan hal etishga da’vat etdi. Xitoy rahbari urush va zo‘ravonlikka barham berish, insoniyat farovonligini ta’minlash yo‘lida birlashish kerakligini ta’kidladi.

Си Цзиньпин призвал положить конец войне
Лидер Китая Си Цзиньпин в своей речи, посвящённой 80-й годовщине победы во Второй мировой войне, подчеркнул важные мысли. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отметил, что люди живут на одной планете, поэтому необходимо сотрудничать и вести мирную и спокойную жизнь. Си Цзиньпин заявил, что мир никогда не должен возвращаться к закону силы.
По его мнению, Китай всегда будет основным сторонником мира, стабильности и развития. Кроме того, китайская модернизация проявляется как модель развития мирным путём.
Этот подход имеет важное значение для обеспечения глобальной безопасности и благополучия. Речь Си Цзиньпина была воспринята мировым сообществом как призыв к укреплению мира и сотрудничества.
Он призвал все государства решать конфликты через диалог и мирные средства. Лидер Китая подчеркнул необходимость объединения для прекращения войн и насилия, а также обеспечения благополучия человечества.