Manitobada pichoqlashda bir kishi halok bo‘ldi
Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, bir kishi halok bo‘lgan, kamida oltita kishi jarohatlangan. Gumondor ham voqea joyida vafot etgan.
Qirollik otliq politsiyasi bu hodisani katta talafotli voqea deb atadi. Rasman ma’lum qilinishicha, jami sakkiz kishi tez yordam mashinasi va havo orqali shifoxonaga yetkazilgan.
Ularning jarohatlari turlicha darajada ekanligi bildirilmoqda. Politsiya mahalliy aholiga murojaat qilib, hozircha xavf yo‘qligini ma’lum qildi.
Shu bilan birga, hududda kun davomida kuchaytirilgan nazorat olib borilishi ta’kidlandi. Provinsiya rahbariyati hodisa qurbonlari va ularning oilalariga chuqur hamdardlik bildirdi.
Tergov ishlari jadal davom etmoqda. Ushbu hodisa jamoatchilikda chuqur qayg‘u va tashvishga sabab bo‘ldi, shuning uchun aholiga ehtiyotkorlikni saqlash tavsiya qilinmoqda.
Politsiya voqea sabablarini aniqlash va jinoyatchilarni javobgarlikka tortish bo‘yicha barcha zarur choralarni ko‘rmoqda. Hududda xavfsizlikni ta’minlash uchun qo‘shimcha choralar ko‘rilmoqda.

В Манитобе при ножевом ранении погиб человек
По данным полиции, один человек погиб, не менее шести получили ранения. Подозреваемый также скончался на месте происшествия.
Королевская конная полиция назвала это событие крупной трагедией. Официально сообщается, что всего восемь человек были доставлены в больницу на скорой помощи и воздушным транспортом.
Сообщается, что степень их травм различна. Полиция обратилась к местным жителям, заявив, что в настоящее время угрозы нет.
Вместе с тем, в регионе в течение дня будет усилен контроль. Руководство провинции выразило глубокие соболезнования жертвам происшествия и их семьям.
Следственные работы продолжаются в ускоренном режиме. Это событие вызвало глубокую скорбь и обеспокоенность в обществе, поэтому населению рекомендуется соблюдать осторожность.
Полиция принимает все необходимые меры для выяснения причин происшествия и привлечения виновных к ответственности. В регионе принимаются дополнительные меры по обеспечению безопасности.