Sidneydagi bog‘chada bola noto‘g‘ri olib ketildi
Bir bobo bog‘chaga nabirasini olib ketish uchun kelganida, adashib boshqa bolani uyiga olib ketdi. Bola uxlab yotgani uchun bu xato darhol aniqlanmadi.
Vaziyat bolaning onasi bog‘chaga kelib, farzandi yo‘qligini payqagach ma’lum bo‘ldi. Bog‘cha xodimlari boboning kimligi va qaysi bolani olib ketgani haqida aniq ma’lumot bera olmadi.
Ona bu holat uchun boboni emas, balki bog‘cha xodimlarini aybladi. Boboning rafiqasi esa uning juda afsusda ekanini va xatoni bilishi bilan bolani tezda qaytarib olib kelganini ma’lum qildi.
Ular boboning iztirob chekkanini, ammo xatoni tan olganini ta’kidladi. Bog‘cha rahbariyati voqeada ishtirok etgan xodimni ishidan chetlatdi.
Rasmiylar bu hodisani jiddiy qabul qilib, tekshiruv boshlaganini bildirdi. Ushbu voqea ota-onalar va bog‘cha xodimlari o‘rtasida ehtiyotkorlik va diqqatni oshirish zarurligini ko‘rsatmoqda.

В детском саду в Сиднее ребенка забрали неправильно
Когда дедушка пришёл в детский сад, чтобы забрать внука, он по ошибке увёл домой другого ребёнка. Поскольку ребёнок спал, ошибка сразу не была замечена.
Ситуация стала известна, когда мать ребёнка пришла в детский сад и обнаружила отсутствие своего ребёнка. Сотрудники детского сада не смогли точно назвать, кто такой дедушка и какого ребёнка он забрал.
Мать обвинила в случившемся не дедушку, а сотрудников детского сада. Жена дедушки сообщила, что он очень сожалеет и, узнав о ошибке, быстро вернул ребёнка обратно.
Они подчеркнули, что дедушка переживал, но признал ошибку. Руководство детского сада отстранило от работы сотрудника, участвовавшего в инциденте.
Официальные лица заявили, что рассматривают этот случай серьёзно и начали расследование. Этот инцидент показывает необходимость повышения осторожности и внимания между родителями и сотрудниками детского сада.