Tom Fillips Yangi Zelandiyada politsiya tomonidan o‘ldirildi
Yangi Zelandiyada 2021 yilda uch farzandi bilan birga g‘oyib bo‘lgan Tom Fillips politsiya tomonidan otib o‘ldirildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U to‘rt yil davomida mamlakat bo‘ylab qidiruvda bo‘lgan. Politsiya uning mototsiklini to‘xtatmoqchi bo‘lganida, Fillips o‘q uzgan.
Natijada bir politsiyachi jarohat olgan, javob o‘qida esa Fillips halok bo‘lgan. Keyinchalik uning uch farzandi o‘rmonzor hududidan topildi va ularning sog‘ligi yaxshi ekanligi ma’lum qilindi.
Bosh vazir Kris Laksan ushbu voqeani fojia deb atadi va bu holatning bolalarga jiddiy ta’sir ko‘rsatishini ta’kidladi. Ushbu hodisa jamiyatda chuqur qayg‘u va tashvishga sabab bo‘ldi.
Politsiya va boshqa tegishli idoralar voqeaning sabablarini aniqlash va kelgusida shunday holatlarning oldini olish uchun ish olib bormoqda. Jamiyat xavfsizligini ta’minlash hamda oilalarni himoya qilish muhim vazifa sifatida e’tirof etilmoqda.

Том Филлипс убит полицией в Новой Зеландии
В Новой Зеландии Том Филлипс, пропавший в 2021 году вместе с тремя детьми, был застрелен полицией. Об этом сообщил Zamin.uz.
Он находился в розыске по всей стране в течение четырех лет. Когда полиция попыталась остановить его мотоцикл, Филлипс открыл огонь.
В результате один полицейский был ранен, а Филлипс погиб от ответного выстрела. Позже трое его детей были найдены в лесистой местности, и было сообщено, что их здоровье в порядке.
Премьер-министр Крис Лаксан назвал это событие трагедией и подчеркнул, что ситуация серьезно повлияет на детей. Этот инцидент вызвал глубокую скорбь и тревогу в обществе.
Полиция и другие соответствующие органы работают над выяснением причин происшествия и предотвращением подобных случаев в будущем. Обеспечение безопасности общества и защита семей признаются важнейшими задачами.