19 yoshli qiz internet uchun ota uyini yondirdi
Tatariston Respublikasida 19 yoshli qiz internetda mashhurlik va layk yig‘ish maqsadida ota-onasining kvartirasida yong‘in qo‘ygan. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda mahalliy ommaviy axborot vositalari xabar berdi. Hodisa Bugulma shahrida yuz berdi.
Qiz “trend video” yaratmoqchi bo‘lib, ota-onasining yotoqxonasidagi karavotga qasddan o‘t qo‘ygan. Natijada yong‘in tez tarqalib, xona to‘liq yonib ketgan.
O‘t o‘chiruvchilar voqea joyiga tez yetib borib, yong‘inni bartaraf etishga muvaffaq bo‘lishdi. Yong‘in oqibatida qizning astma kasalligiga chalingan qo‘shnisi tutunni nafaslab, zarar ko‘rdi va shifoxonaga yotqizildi.
Dastlab qiz ota-onasiga internet router sabab bo‘lganini aytib, voqeani yashirishga urinib ko‘rdi, ammo ota bu gapga ishonmadi. Keyinchalik uning telefonidan yong‘in qo‘yish jarayonini aks ettirgan video topildi va hodisaning haqiqiy sababi aniqlangan.
Ushbu voqea yoshlar orasida internetda mashhurlik orttirish uchun xavfli harakatlarning oqibatlarini ko‘rsatadi. Ota-onalar va jamiyat yoshlarni bunday xavfli harakatlardan ogohlantirishi zarur.

19-летняя девушка подожгла дом отца ради интернета
В Республике Татарстан 19-летняя девушка подожгла квартиру родителей с целью получить популярность и лайки в интернете. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщили местные средства массовой информации. Инцидент произошёл в городе Бугульма.
Девушка, желая создать «трендовое видео», намеренно подожгла кровать в спальне родителей. В результате огонь быстро распространился, и комната полностью сгорела.
Пожарные быстро прибыли на место происшествия и смогли ликвидировать пожар. В результате пожара сосед девушки, страдающий астмой, пострадал от вдыхания дыма и был госпитализирован.
Сначала девушка пыталась скрыть происшествие, утверждая родителям, что причиной стал интернет-роутер, но отец не поверил этим словам. Позже на её телефоне было найдено видео, на котором запечатлён процесс поджога, и была установлена истинная причина инцидента.
Этот случай показывает последствия опасных действий ради популярности в интернете среди молодёжи. Родители и общество должны предупреждать молодых людей о таких опасных поступках.