Konor Makgregor Ilon Mask bilan uchrashuvini ochiq qildi
Yengil vazn toifasida sobiq UFC chempioni bo‘lgan mashhur irlandiyalik jangchi Konor Makgregor yaqinda jamoatchilikka ilgari sir saqlangan ma’lumotni oshkor qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Irlandiyada bo‘lib o‘tadigan prezidentlik saylovlari oldidan u dunyoning eng boy insonlaridan biri, taniqli tadbirkor Ilon Mask bilan uchrashish imkoniga ega bo‘lgan. Makgregor ta’kidlaganidek, suhbat davomida Ilon Mask unga nafaqat qimmatli maslahatlar bergan, balki yordam taklif qilgan.
U aytishicha, Mask haqiqiy zamonaviy qahramon bo‘lib, ko‘p vaqt ajratib, qo‘llab-quvvatlashini bildirib, moliyaviy yordam ham taklif qilgan. Biroq Makgregor bu taklifni rad etgan, chunki u pul yoki boylik uchun emas, balki g‘oya va xalq xizmati yo‘lida ekanini qayd etgan.
Ilon Maskning shaxsiy tashabbuslari va ilmiy faoliyati butun dunyoda katta ahamiyatga ega bo‘lib, Makgregor unga chuqur hurmat bilan qaraydi. Ma’lumot uchun, Irlandiyada prezidentlik saylovlari joriy yilning 24 oktyabr kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Bu siyosiy jarayon nafaqat mamlakat ichida, balki xalqaro maydonda ham katta e’tibor bilan kuzatilmoqda. Shu bois, Konor Makgregorning siyosiy faoliyati va Ilon Mask kabi nufuzli shaxslar bilan aloqasi Irlandiya jamoatchiligida keng muhokamalarga sabab bo‘lishi kutilmoqda.

Конор Макгрегор открыл встречу с Илоном Маском
Известный ирландский боец, бывший чемпион UFC в легком весе Конор Макгрегор недавно раскрыл общественности ранее засекреченную информацию. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, перед президентскими выборами, которые пройдут в Ирландии, он имел возможность встретиться с одним из самых богатых людей мира, известным предпринимателем Илоном Маском. Как отметил Макгрегор, во время беседы Илон Маск не только дал ему ценные советы, но и предложил помощь.
Он рассказал, что Маск является настоящим современным героем, уделил много времени, выразил поддержку и предложил финансовую помощь. Однако Макгрегор отказался от этого предложения, подчеркнув, что он движим не деньгами или богатством, а идеей и служением народу.
Личные инициативы и научная деятельность Илона Маска имеют большое значение во всем мире, и Макгрегор относится к нему с глубоким уважением. Для справки, президентские выборы в Ирландии запланированы на 24 октября текущего года.
Этот политический процесс привлекает большое внимание не только внутри страны, но и на международной арене. Поэтому политическая деятельность Конора Макгрегора и его связи с такими влиятельными личностями, как Илон Маск, ожидается, вызовут широкие обсуждения в ирландском обществе.