Bangkokda yo‘l yorilishi evakuatsiyaga sabab bo‘ldi
Shifoxona yonida joylashgan yo‘l 50 metr uzunlikda o‘pirilib, chuqur yoriq hosil bo‘ldi. Bu haqda Bangkok Post nashri ma’lumot berdi.
Hodisa natijasida ikki elektr ustuni hamda politsiyaga tegishli avtomobil yerga qulab tushdi. Omadga qarshi, hech kim jabrlanmadi.
Yuzaga kelgan vaziyat sababli taxminan 3500 nafar bemor va mahalliy aholi evakuatsiya qilindi. Mutaxassislar ushbu halokatga yaqin joyda qurilayotgan tunnel va metro stansiyasi loyihasi sabab bo‘lganini ta’kidlashmoqda.
Hozirda hodisa joyida favqulodda xizmatlar faoliyat olib bormoqda va vaziyat nazoratga olingan. Rasmiylar xavfsizlik choralari kuchaytirilishini bildirmoqda.
Shuningdek, hodisa oqibatlarini bartaraf etish uchun zarur choralar ko‘rilmoqda. Bu holat shahar infratuzilmasi uchun katta xavf tug‘dirganligi sababli, mutaxassislar kelajakda bunday hodisalarning oldini olish bo‘yicha tavsiyalar ishlab chiqilmoqda.

В Бангкоке раскол дороги стал причиной эвакуации
Дорога рядом с больницей протяженностью 50 метров провалилась, образовав глубокую трещину. Об этом сообщает издание Bangkok Post.
В результате происшествия два электрических столба и автомобиль полиции упали на землю. К счастью, никто не пострадал.
Из-за возникшей ситуации было эвакуировано около 3500 пациентов и местных жителей. Специалисты подчеркивают, что причиной аварии стал проект строительства туннеля и станции метро неподалеку.
В настоящее время на месте происшествия работают экстренные службы, ситуация взята под контроль. Официальные лица заявляют о усилении мер безопасности.
Также принимаются необходимые меры для устранения последствий инцидента. Поскольку это событие представляет большую угрозу для городской инфраструктуры, специалисты разрабатывают рекомендации по предотвращению подобных происшествий в будущем.