Bangkokda yo‘l o‘pirilib, katta chuqur hosil bo‘ldi
Tailand poytaxti Bangkok markazida yo‘lning o‘pirilib tushishi natijasida katta chuqur hosil bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hodisa oqibatida insonlar jarohatlanmadi, ammo uning sabablari hozirda o‘rganilmoqda. Bangkok Post nashrining ma’lumot berishicha, davlat shifoxonasi oldida yer yuzasida 50 metr chuqurlikda va taxminan 30 metr enida katta chuqur paydo bo‘lgan.
Ushbu o‘pirilish natijasida ikki elektr ustuni hamda politsiya xizmat mashinasi chuqurga tushib ketdi. Hodisa joyida xavfsizlikni ta’minlash maqsadida harakat to‘liq to‘xtatildi.
Shifoxona ambulator bemorlarni vaqtincha qabul qilishni to‘xtatdi, taxminan 3500 nafar statsionar bemorlar esa xavfsizlik choralari asosida evakuatsiya qilindi. Rasmiylar hodisada hech kim jabrlanmaganini bildiradi.
Mutaxassislar hozirda yo‘lning o‘pirilish sabablarini aniqlash uchun ish olib bormoqda. Hodisa joyidan olingan suratlarda chuqur va uning atrofidagi zarar ko‘rinishi aniq aks etgan.
Ushbu vaziyat yo‘l va inshootlar xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha tadbirlar ko‘rishni talab etmoqda.

В Бангкоке произошёл обвал дороги, образовалась большая глубокая яма
В центре Бангкока, столицы Таиланда, из-за провала дороги образовалась большая яма. Об этом сообщает Zamin.uz.
В результате происшествия люди не пострадали, однако причины инцидента сейчас изучаются. По информации издания Bangkok Post, перед государственной больницей на поверхности земли образовалась большая яма глубиной 50 метров и шириной примерно 30 метров.
В результате провала в яму упали два электрических столба и полицейская служебная машина. Для обеспечения безопасности на месте происшествия движение было полностью остановлено.
Больница временно прекратила прием амбулаторных пациентов, а около 3500 стационарных пациентов эвакуировали с соблюдением мер безопасности. Официальные лица заявляют, что никто не пострадал в результате инцидента.
Специалисты в настоящее время проводят работы по выяснению причин провала дороги. На фотографиях с места происшествия четко видна яма и повреждения вокруг нее.