Hodisa 13-sentyabr kuni Futszyan provinsiyasi, Kuanchjou shahri yaqinidagi o‘rmon hududida ro‘y berdi. Ayol sayr paytida bexosdan quduqqa tushib ketgan.
Uning yaqinlari kecha davomida izlashgan, ammo natija bo‘lmagan. Shu sababli 14-sentyabr kuni rasmiy ravishda uning bedarak yo‘qolgani haqida xabar berilgan.
Favqulodda qutqaruv ishlari 15-sentyabr kuni boshlandi. Ayolning o‘g‘li maxsus xizmatlarga murojaat qilgach, dron bilan jihozlangan 10 kishilik guruh qidiruv ishlarini boshladi.
Jamoa rahbari Du Syaoxanning so‘zlariga ko‘ra, soat 13:45 da ular zaif qichqiriq ovozini eshitib, tovush kelgan yo‘nalishda qidiruvni davom ettirib, butalar orasida yashiringan quduqni topishdi. Ayol boshidan kechirgan dahshatli lahzalarni quyidagicha tasvirladi: “Bir necha marta umidimni yo‘qotib, taslim bo‘lmoqchi bo‘ldim.
Quduq ichida qorong‘ulik hukm surardi, atrofda chivinlar to‘plangan edi. Suvda ilonlar suzardi.
Chivinlar soniyalar ichida meni chaqib tashladi, bir marta esa suv iloni qo‘limni tishladi. Omadimga qarshi, u zaharli emas edi.
Ammo onam, otam va qizimni o‘ylab, taslim bo‘lmaslikka harakat qildim.” Qutqaruvchilar ayolni quduq devorlariga mahkam yopishib turgan holda topishdi. Darhol Szinszyan kasalxonasiga olib borilgan, keyin esa Kuanchjou birinchi kasalxonasiga ko‘chirilgan.
Shifokorlar ayolning ikki qovurg‘asi singanini, o‘pkasida kichik shish borligini aniqlashdi. Uzoq vaqt devorga yopishib yurgani sababli qo‘llarida og‘ir jarohatlar ham mavjud edi.
Hozirda uning holati barqaror, shifokorlar bir necha kun ichida to‘liq sog‘ayishini kutmoqda. Bu voqea inson iroda va jasoratining yorqin namunasi bo‘ldi.

В Китае женщина выжила после падения в глубокий колодец
48-летняя женщина случайно упала в заброшенный глубокий колодец и провела там 54 часа, выживая среди змей и комаров. Об этом сообщает издание South China Morning Post.
Инцидент произошёл 13 сентября в лесистой местности недалеко от города Куанчжоу в провинции Фуцзянь. Женщина во время прогулки случайно упала в колодец.
Её близкие искали её в течение ночи, но безрезультатно. Поэтому 14 сентября официально было объявлено о её пропаже без вести.
Спасательные работы начались 15 сентября. После обращения сына женщины в специальные службы, была сформирована группа из 10 человек с дронами для проведения поисков.
По словам руководителя команды Ду Сяохана, в 13:45 они услышали слабый крик и продолжили поиски в направлении звука, в итоге нашли колодец, скрытый среди кустов. Женщина описала ужасные моменты, которые пережила: «Несколько раз я теряла надежду и хотела сдаться.
В колодце была темнота, вокруг роились комары. В воде плавали змеи.
Комары кусали меня за секунды, а однажды водяная змея укусила меня за руку. К счастью, она была не ядовитой.
Но, думая о моей матери, отце и дочери, я старалась не сдаваться.»
Спасатели нашли женщину, крепко прижавшуюся к стенам колодца. Её сразу же доставили в больницу Синьсян, а затем перевезли в первую больницу Куанчжоу.
Врачи обнаружили у женщины перелом двух рёбер и небольшой отёк лёгких. Из-за длительного пребывания, прижатой к стене, у неё также были серьёзные травмы рук.
В настоящее время её состояние стабильно, врачи ожидают полного выздоровления в течение нескольких дней. Этот случай стал ярким примером силы воли и мужества человека.