Efiopiyaning Arerti qishlog‘ida diniy marosim vaqtida yuzaga kelgan fojia ko‘plab odamlarning jarohatlanishiga sabab bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Cherkovda tayanch sifatida ishlatilgan katta daraxtlar qulab tushdi. Ushbu hodisa natijasida 22 kishi halok bo‘lib, 55 nafari jarohatlandi.
Jarohatlanganlar poytaxt Addis-Abebadagi shifoxonalarga yetkazildi. Mahalliy ommaviy axborot vositalari daraxtlar ostida hali ham odamlar qolgan bo‘lishi mumkinligini bildirgan.
Hozirda voqea yuzasidan tergov ishlari olib borilmoqda. Rasmiylar fojianing aniq sabablarini hali ma’lum qilmagan.
Ba’zi taxminlarga ko‘ra, daraxtlarning strukturasidagi zaiflik yoki boshqa tasodifiy omillar hodisaga sabab bo‘lgan bo‘lishi mumkin. Ayniqsa diniy marosimlar vaqtida yuz bergan bu voqea katta zarar keltirdi.
Hukumat tomonidan bunday fojialarning oldini olish maqsadida xavfsizlik choralarini kuchaytirish zarurligi ta’kidlanmoqda. Tergov yakunlangach, kelajakda shunga o‘xshash hodisalarning oldini olish uchun zarur chora-tadbirlar ko‘rilishi rejalashtirilgan.

В Эфиопии во время религиозной церемонии упало дерево и произошла катастрофа
В деревне Арерти в Эфиопии во время религиозной церемонии произошла трагедия, в результате которой многие люди получили ранения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Большие деревья, использовавшиеся в церкви в качестве опоры, упали. В результате этого происшествия погибло 22 человека, 55 получили ранения.
Пострадавшие были доставлены в больницы столицы Аддис-Абебы. Местные СМИ сообщили, что под деревьями могут оставаться люди.
В настоящее время проводится расследование инцидента. Официальные лица пока не сообщили точные причины трагедии.
По некоторым предположениям, причиной происшествия могла стать слабость структуры деревьев или другие случайные факторы. Особенно значительный ущерб нанесло это событие, произошедшее во время религиозной церемонии.
Правительство подчеркивает необходимость усиления мер безопасности для предотвращения подобных трагедий. После завершения расследования планируется принять необходимые меры для предотвращения подобных случаев в будущем.