Kamchatkada qirg‘iz migrant o‘limi bo‘yicha ish ochildi
Kamchatka viloyatida qirg‘izistonlik migrantning o‘limi bilan bog‘liq jinoyat ishi ochildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, 75 yoshli mahalliy fuqaro ishchi sifatida chaqirgan qirg‘izistonlik migrantga nisbatan zo‘ravonlik qo‘llagan. Hodisa joyidan marhumning jasadi topilgan va gumonlanuvchi tez orada qo‘lga olingan.
Tergov jarayonida gumonlanuvchi o‘z aybini to‘liq tan olgan. Hozirda huquqni muhofaza qilish organlari qotillikning barcha holatlari va sabablarini chuqur o‘rganmoqda.
Tergov davomida voqeaning barcha tafsilotlari aniqlandi va jinoyatga aloqador shaxslar aniqlanmoqda. Ushbu ish bo‘yicha barcha zaruriy tergov harakatlari olib borilmoqda.
Jamiyatda bunday holatlarning oldini olish maqsadida qonuniy chora-tadbirlar ko‘riladi. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar jinoyatchilikka qarshi kurashishda qat’iylikni davom ettiradi.
Bu voqea migrantlar huquqlarini himoya qilish va ularning xavfsizligini ta’minlash masalalarini yana bir bor dolzarb ekanligini ko‘rsatadi. Odamlarning tinch va osoyishta yashashi uchun barcha kuchlar safarbar etiladi.

В Камчатке возбуждено дело по факту смерти киргизского мигранта
В Камчатском крае возбуждено уголовное дело по факту смерти мигранта из Кыргызстана. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным следствия, 75-летний местный житель применил насилие в отношении мигранта из Кыргызстана, которого он нанял в качестве рабочего. Тело погибшего было найдено на месте происшествия, подозреваемый вскоре был задержан.
В ходе следствия подозреваемый полностью признал свою вину. В настоящее время правоохранительные органы тщательно изучают все обстоятельства и причины убийства.
В ходе расследования установлены все детали происшествия и выявлены лица, причастные к преступлению. По данному делу проводятся все необходимые следственные действия.
В обществе принимаются законные меры для предотвращения подобных случаев. Правоохранительные органы продолжают решительно бороться с преступностью.
Этот случай вновь подчеркивает актуальность вопросов защиты прав мигрантов и обеспечения их безопасности. Все силы мобилизуются для того, чтобы люди жили в мире и спокойствии.