Tramp to‘qqizinchi xalqaro mojaroni hal qilmoqda
Oq uyda respublikachi senatorlar bilan uchrashuvda so‘zlagan Tramp o‘z prezidentlik faoliyati davomida sakkizta xalqaro inqirozni bartaraf etganini ta’kidladi. U endi to‘qqizinchi mojaroni tugatish arafasida ekanini bildirdi.
Trampning so‘zlariga ko‘ra, Ukrainadagi urushning yakunlanishi ham yaqinlashmoqda. AQSH rahbari Vashingtonning tashqi siyosatdagi yangi tashabbuslari tinchlikka erishishni asosiy maqsad qilib qo‘yganini aytdi.
Ushbu jarayon tez orada ijobiy natijalar berishi kutilmoqda. Prezidentning bu bayonoti jahon hamjamiyatida katta e’tibor bilan qabul qilindi va kelajakdagi siyosiy o‘zgarishlarga umid uyg‘otmoqda.
Trampning ta’kidlashicha, tinchlikni ta’minlash uchun barcha imkoniyatlar ishga solinmoqda va xalqaro nizolarni hal etish yo‘lida muhim qadamlar qo‘yilmoqda. Bu esa global xavfsizlik va barqarorlikni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Трамп решает девятый международный конфликт
Президент США Дональд Трамп в своем последнем политическом заявлении сообщил о приближении разрешения одного из очередных мировых конфликтов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Выступая на встрече с республиканскими сенаторами в Белом доме, Трамп подчеркнул, что за время своей президентской деятельности он разрешил восемь международных кризисов. Теперь он заявил, что находится на пороге завершения девятого конфликта.
По словам Трампа, также приближается окончание войны в Украине. Глава США отметил, что новые инициативы Вашингтона во внешней политике ставят достижение мира своей главной целью.
Ожидается, что этот процесс скоро принесет положительные результаты. Заявление президента было воспринято мировым сообществом с большим вниманием и вселяет надежду на будущие политические изменения.
По словам Трампа, для обеспечения мира задействованы все возможности, и предпринимаются важные шаги на пути разрешения международных конфликтов. Это служит укреплению глобальной безопасности и стабильности.