Prezident iqtisodiyot va mintaqaviy rivojlanishga maslahatchilar tayinladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev iqtisodiyot va mintaqaviy rivojlanish sohalarida yangi maslahatchilarni tayinlash bo‘yicha farmon imzoladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda davlat rahbari matbuot xizmati xabar berdi. Farmonga muvofiq, Ravshan G‘ulomov mintaqaviy rivojlanish masalalari bo‘yicha prezident maslahatchisi lavozimiga tayinlandi.
U avval iqtisodiy siyosat sohasida maslahatchi sifatida faoliyat olib borgan. Shuningdek, Obid Hakimov iqtisodiy masalalar bo‘yicha prezident maslahatchisi etib tayinlandi.
U tayinlovga qadar prezident maslahatchisi o‘rinbosari sifatida ishlagan va Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markaziga rahbarlik qilgan. Aziz Magrupov esa mintaqaviy rivojlanish bo‘yicha prezident maslahatchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
U bungacha xorijiy investitsiyalar masalalari bo‘yicha prezident vakili sifatida faoliyat yuritgan. Mazkur tayinlovlar iqtisodiyot va mintaqaviy rivojlanish yo‘nalishlarida samaradorlikni oshirish maqsadida amalga oshirilgan.

Президент назначил советников по экономике и региональному развитию
Президент Шавкат Мирзиёев подписал указ о назначении новых советников по экономике и региональному развитию. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил пресс-служба главы государства. В соответствии с указом, Равшан Гуломов назначен советником президента по вопросам регионального развития.
Ранее он работал советником в области экономической политики. Также Обид Хакимов назначен советником президента по экономическим вопросам.
До назначения он занимал должность заместителя советника президента и руководил Центром экономических исследований и реформ. Азиз Магрупов назначен заместителем советника президента по региональному развитию.
Ранее он работал представителем президента по вопросам иностранных инвестиций. Эти назначения осуществлены с целью повышения эффективности в направлениях экономики и регионального развития.