2025-2026 yillardagi Yangi yil ta’tillari so‘nggi 12 yil ichida eng uzoq davom etadigan bayram bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu dam olish kunlari 11 yanvarga qadar davom etadi. Bu haqda RIA Novosti Davlat Dumasining Mehnat, ijtimoiy siyosat va faxriylar ishlari bo‘yicha qo‘mitasi a’zosi Svetlana Bessarabning so‘zlariga asoslanib xabar berdi.
Svetlana Bessarabning ta’kidlashicha, 2013 yildan beri Rossiyada uzoq muddatli dam olish kunlari odatiy holga aylangan. Biroq, odatda bu ta’tillar 10 yoki 11 kundan oshmagan.
2026 yilda esa dam olish kunlari 11 yanvarga qadar davom etib, ishchilar faqat 12 yanvarda ishga qaytadilar. Shunday qilib, bu safar rossiyaliklar 12 kun dam olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Ta’tillarning boshlanishi dekabr oyining oxirgi haftasiga to‘g‘ri keladi. Bu haftada fuqarolar faqat 29 va 30 dekabr kunlari ishlashlari kutilmoqda.
31 dekabrdan esa deyarli ikki haftalik Yangi yil ta’tillari boshlanadi. Bu uzoq muddatli dam olish nafaqat oilaviy vaqt o‘tkazish, balki yangi yilni quvonchli va maroqli kutib olish uchun ham yaxshi imkoniyat bo‘ladi.

В России новогодние каникулы длятся 12 дней
Новогодние каникулы в 2025-2026 годах ожидаются самыми длинными за последние 12 лет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти выходные продлятся до 11 января. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на слова члена Комитета Государственной Думы по труду, социальной политике и делам ветеранов Светланы Бессараб.
По словам Светланы Бессараб, с 2013 года в России стали обычным явлением длительные выходные. Однако обычно эти каникулы не превышали 10 или 11 дней.
В 2026 году выходные продлятся до 11 января, и работники вернутся к работе только 12 января. Таким образом, в этот раз россияне смогут отдохнуть 12 дней.
Начало каникул приходится на последнюю неделю декабря. В эту неделю ожидается рабочими только 29 и 30 декабря.
С 31 декабря начнутся почти двухнедельные новогодние каникулы. Эти длительные выходные станут хорошей возможностью не только провести время с семьёй, но и радостно и весело встретить Новый год.