Tramp Erdo‘g‘onni buyuk lider sifatida e’tirof etdi
AQSh prezidenti Donald Tramp Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘onni yuqori baholab, uni "juda kuchli armiyaga ega buyuk rahbar" deb ta’rifladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu fikrlar Oq uy tomonidan jurnalistlar bilan o‘tkazilgan suhbat davomida bildirilgan va ijtimoiy tarmoqlar orqali e’lon qilingan. Tramp Suriyadagi vaziyat haqida gapirar ekan, Turkiyaning mintaqadagi ta’sirini alohida qayd etdi.
U Erdo‘g‘onni "Suriyadagi voqealarga katta ta’sir ko‘rsatayotgan buyuk lider" sifatida e’tirof etdi. Shuningdek, AQSh prezidenti Vashington Turkiyaning mintaqadagi jarayonlarda faol ishtirokini qo‘llab-quvvatlashini ta’kidladi.
Suhbat davomida Tramp o‘z prezidentlik faoliyati davomida sakkizta urushni tugatgani va tez orada to‘qqizinchisini ham yakunlashini bildirdi. Ushbu bayonot xalqaro maydonda Turkiyaning harbiy qudrati va Erdo‘g‘onning siyosiy ta’sirini yana bir bor namoyon etdi.

Трамп признал Эрдогана великим лидером
Президент США Дональд Трамп высоко оценил президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, назвав его «великим лидером с очень сильной армией». Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти слова были сказаны во время беседы с журналистами, организованной Белым домом, и опубликованы в социальных сетях. Говоря о ситуации в Сирии, Трамп особо отметил влияние Турции в регионе.
Он признал Эрдогана «великим лидером, оказывающим значительное влияние на события в Сирии». Также президент США подчеркнул, что Вашингтон поддерживает активное участие Турции в процессах в регионе.
В ходе беседы Трамп сообщил, что за время своего президентства завершил восемь войн и вскоре завершит девятую. Это заявление вновь продемонстрировало военную мощь Турции и политическое влияние Эрдогана на международной арене.