Qirg‘izistonda qiz o‘pish chog‘ida yigit tilini tishladi
Qirg‘izistonning Manas tumanida 8-noyabr kuni g‘aroyib voqea yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
19 yoshli qiz o‘zidan 7 yosh katta sevgilisi bilan o‘pishish chog‘ida uning tilini tishlab, bir qismini uzib olgan. Bu haqda “Kaktus.media” xabar berdi.
Jalolobod viloyati klinik shifoxonasi direktori Qumar Botokarayevning ma’lum qilishicha, jabrlangan yigit og‘ir ahvolda kasalxonaga yotqizilgan. Uning tilining uchi va pastki labi shikastlangan.
Shifokorlarning aytishicha, jarrohlik amaliyoti o‘tkazilgan va tilni tiklash imkoniyati mavjud. Bu kabi holat o‘pishish paytida ilk bor kuzatilayotgani ta’kidlangan.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, 26 yoshli yigit va 19 yoshli qiz bir to‘yda birga bo‘lib, spirtli ichimlik iste’mol qilishgan. O‘pishish paytida qiz kutilmaganda yigitning tilini tishlab olgan.
Tekshiruvlar natijasida har ikkala shaxsda ham ruhiy kasallik yoki ong buzilishi belgilari aniqlanmagan. Hozirda Manas tumani Ichki ishlar bo‘limi mazkur holat bo‘yicha jinoyat ishini qo‘zg‘atgan.
Sud-tibbiy ekspertizasi tayinlanib, tergov ishlari davom etmoqda. Eslatib o‘tamiz, yaqinda Turkiyada ham shunga o‘xshash hodisa sodir bo‘lib, u jamiyatda katta shov-shuvga sabab bo‘lgan edi.

В Кыргызстане девушка при поцелуе укусила парню язык
19-летняя девушка при поцелуе с парнем, который старше её на 7 лет, укусила его язык и откусила часть.
По информации директора клинической больницы Джалал-Абадской области Кумара Ботокараева, пострадавший парень был госпитализирован в тяжелом состоянии. У него повреждены кончик языка и нижняя губа.
По словам врачей, была проведена операция, и есть возможность восстановить язык. Отмечается, что подобный случай впервые зафиксирован во время поцелуя.
Согласно данным следствия, 26-летний парень и 19-летняя девушка вместе находились на свадьбе и употребляли алкоголь. Во время поцелуя девушка неожиданно укусила язык парня.
По результатам проверок у обоих лиц не выявлено признаков психических заболеваний или нарушений сознания. В настоящее время отдел внутренних дел района Манас возбудил уголовное дело по данному факту.
Назначена судебно-медицинская экспертиза, следственные действия продолжаются. Напомним, недавно в Турции произошёл похожий случай, который вызвал большой резонанс в обществе.