AQShning sobiq prezidenti Donald Tramp o‘z hayoti davomida spirtli ichimlik iste’mol qilmaganini ma’lum qilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bunday qarorga kelishini oilasida yuz bergan og‘ir voqea bilan izohlagan. Trampning aytishicha, uning akasi Fred Tramp Junior yoshligida spirtli ichimlikka ruju qo‘ygan va 1981 yilda aynan shu sabab hayotdan erta ko‘z yumgan.
Akasi Donald Trampga har doim “ichkilikdan yiroq yur” deb maslahat bergan va bu nasihat unga butun umrga saboq bo‘lgan. “Men umrimda bir tomchi ham spirtli ichimlik iste’mol qilmaganman.
Agar ichganimda, ehtimol, eng yomon odamga aylanar edim”, — deydi Tramp o‘z chiqishlaridan birida. Shuningdek, u hech qachon sigareta ham chekmaganini ta’kidlagan.
Trampning so‘zlariga ko‘ra, bunday qarorlar o‘ziga bo‘lgan mas’uliyat hissi, salomatlikni asrash va hayotni nazorat qilishga bo‘lgan intilish bilan bog‘liq. U spirtli ichimlik va sigaretaning inson hayotini izdan chiqarishi, oilalarni buzishi mumkinligini qayd etgan.

Дональд Трамп: Я не употреблял алкоголь, потому что мой брат
Бывший президент США Дональд Трамп сообщил, что за всю свою жизнь не употреблял алкогольные напитки. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он объяснил такое решение тяжелым событием в своей семье. По словам Трампа, его брат Фред Трамп-младший в молодости пристрастился к алкоголю и в 1981 году именно по этой причине преждевременно скончался.
Брат всегда советовал Дональду Трампу «держаться подальше от алкоголя», и этот совет стал для него уроком на всю жизнь. «Я ни разу в жизни не употреблял алкоголь.
Если бы я пил, возможно, стал бы самым плохим человеком», — сказал Трамп в одном из своих выступлений. Также он подчеркнул, что никогда не курил сигареты.
По словам Трампа, такие решения связаны с чувством ответственности перед собой, стремлением сохранить здоровье и контролировать свою жизнь. Он отметил, что алкоголь и сигареты могут разрушить жизнь человека и семьи.