Puma aksiyalari narxi 17 foizga oshdi
2025 yil 28-noyabr kuni Germaniyada Puma aksiyalari narxi 17 foizdan ko‘proqqa oshdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘zgarish Forbes nashriga ko‘ra, brendni sotish haqidagi mish-mishlar sabab yuzaga kelgan. Hozirda kompaniyani Xitoyning Anta Sports va Li Ning kompaniyalari sotib olish masalasini muhokama qilmoqda.
Biroq muzokaralar hali boshlang‘ich bosqichda. Kelishuvga erishishda asosiy to‘siq sifatida Puma kompaniyasining eng yirik aksiyadorlari – Pino oilasining kompaniya qiymati bo‘yicha yuqori talablar qo‘yishi keltirilmoqda.
Shuningdek, yaponiyalik Asics Corp kompaniyasi ham Puma kompaniyasiga qiziqish bildirmoqda. Ammo Puma ichki muammolar sababli raqobatchilariga o‘z o‘rnini boy berib kelmoqda.
Tahlilchilarning fikricha, Puma kompaniyasining bosh direktori Artur Xyold tomonidan ishlab chiqilgan yangi strategiya 2027-yilgacha kompaniyani o‘sishga qaytarish uchun yetarlicha samarali bo‘lmasligi mumkin.

Цена акций Puma выросла на 17 процентов
28 ноября 2025 года в Германии цена акций Puma выросла более чем на 17 процентов. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным издания Forbes, это изменение связано с слухами о продаже бренда. В настоящее время компании Anta Sports и Li Ning из Китая обсуждают возможность приобретения компании.
Однако переговоры находятся на начальной стадии. Основным препятствием для достижения соглашения являются высокие требования по стоимости компании со стороны крупнейших акционеров Puma – семьи Пино.
Кроме того, японская компания Asics Corp также проявляет интерес к Puma. Однако из-за внутренних проблем Puma теряет свои позиции перед конкурентами.
По мнению аналитиков, новая стратегия, разработанная генеральным директором Puma Артуром Хёльдом, может оказаться недостаточно эффективной для возвращения компании к росту к 2027 году.