Rossiyada o‘zbekistonlik migrant qotilligi fosh etildi
Ma’lum bo‘lishicha, 48 yoshli ayol O‘zbekiston fuqarosini bo‘g‘ib o‘ldirgan va jasadini o‘z hovlisidagi daraxt ostiga ko‘mgan. Bu haqda viloyat Tergov qo‘mitasi xabar berdi.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, 54 yoshli marhum bir necha yil davomida Pokrovskiy TBI zavodida ishlagan. 2025-yilning noyabr oyida uning yo‘qolib qolgani haqida qarindoshlari huquq-tartibot idoralariga murojaat qilgan.
Tergov natijalariga ko‘ra, erkak 16-noyabr kuni Petushinskiy tumanidagi Staroye Perepechino qishlog‘ida yashovchi tanish ayolining uyiga borgan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, ular uchrashuv chog‘ida spirtli ichimlik iste’mol qilishgan, so‘ngra o‘rtalarida janjal kelib chiqqan.
Aytilishicha, erkak polga yiqilib tushgan, ayol esa uni arqon bilan bo‘g‘ib o‘ldirgan. Qotillikdan so‘ng ayol jasadni hovlisidagi olma daraxti ostiga ko‘mib qo‘ygan.
Tergov materiallariga ko‘ra, mojaroning sababi qarz masalasi bo‘lgan. Ayol erkakdan pul so‘ragan, biroq erkak bunga rozi bo‘lmagan.
Marhumning qarindoshlari ayolning oldindan katta qarzi borligi va o‘zbekistonlik mehnat migrantining o‘z pulini qaytarib olish uchun qishloqqa borgani haqida ijtimoiy tarmoqlarda ma’lumot bergan. Shuningdek, ayol jabrlanuvchining telefoni va bank kartasini ham olib ketgani aniqlangan.
Tergovchilar ayolning uyini ko‘zdan kechirish jarayonida bir qator ashyoviy dalillarni topishgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, gumonlanuvchi ilgari ham jinoyat sodir etgani uchun sudlangan.
Hozirda tergov davom etmoqda, ayolga nisbatan qamoqqa olish ehtiyot chorasi qo‘llanilishi kutilmoqda. Ekspertizalar tayinlangan va voqeaning barcha tafsilotlari o‘rganilmoqda.

В России раскрыто убийство мигранта из Узбекистана
Владимирская область России привлекла внимание общественности из-за произошедшего там убийства. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как стало известно, 48-летняя женщина задушила гражданина Узбекистана и похоронила тело под деревом во дворе своего дома. Об этом сообщили в областном Следственном комитете.
По официальным данным, 54-летний погибший несколько лет работал на заводе Покровский ТБИ. В ноябре 2025 года его родственники обратились в правоохранительные органы с заявлением о его пропаже.
По результатам расследования, мужчина 16 ноября пришёл в дом знакомой женщины в селе Старое Перепечино Петушинского района. По предварительной информации, во время встречи они употребляли спиртные напитки, после чего между ними возникла ссора.
Сообщается, что мужчина упал на пол, а женщина задушила его верёвкой. После убийства женщина похоронила тело под яблоней во дворе.
По материалам следствия, причиной конфликта стала задолженность. Женщина требовала у мужчины деньги, но он отказался их дать.
Родственники погибшего сообщили в социальных сетях, что у женщины была большая задолженность, и что узбекский трудовой мигрант приехал в село, чтобы вернуть свои деньги. Также выяснилось, что женщина забрала у потерпевшего телефон и банковскую карту.
Следователи при осмотре дома женщины обнаружили ряд вещественных доказательств. По информации, подозреваемая ранее уже была судима за совершение преступления.
В настоящее время расследование продолжается, ожидается применение меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении женщины. Назначены экспертизы, изучаются все детали происшествия.