Kaliforniyada tug‘ilgan kunda otishma: 4 kishi halok bo‘ldi
Sky News xabariga ko‘ra, ushbu hodisa bolaning tug‘ilgan kuni davomida sodir bo‘lgan bo‘lib, natijada to‘rt kishi halok bo‘lgan. Bu voqea nafaqat mahalliy aholi, balki butun mamlakatni qo‘rqinch va xavotirga solmoqda.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, otishma 29-noyabr kuni Stokton shahrida yuz bergan. Hujum oqibatida o‘n kishi jarohatlangan.
Politsiya ta’kidlashicha, hujum qilgan shaxs hozircha qo‘lga olinmagan, qidiruv ishlari davom etmoqda. San-Xoakin okrugi sherifi idorasi vakillari bergan ma’lumotga ko‘ra, jami 14 kishiga o‘q uzilgan, to‘rt kishi halok bo‘lgan.
Hozirda bu hujum “maqsadli hujum” sifatida baholanmoqda. Qurbonlar orasida bolalar borligi haqidagi xabar eng og‘ir jihatlardan biri bo‘ldi.
Ammo halok bo‘lgan va jabrlanganlar haqida batafsil ma’lumotlar hozircha oshkor qilinmagan. Politsiya hujum qilgan shaxsning kimligi, voqeani sodir etish sabablari va qurolni qanday qo‘lga kiritgani bo‘yicha izoh bermagan.
Hujum motivi ham noma’lumligicha qolmoqda. Jarohatlanganlarning ahvoli haqida rasmiylar hozircha qo‘shimcha ma’lumot bermadi.
Ayrim jabrlanganlar shoshilinch ravishda kasalxonaga olib ketilgan bo‘lib, ularga zarur tibbiy yordam ko‘rsatilmoqda. Ushbu voqea AQShda qurolli zo‘ravonliklar muammosi qanchalik chuqurlashib borayotganini yana bir bor ko‘rsatdi.

Стрельба в Калифорнии в день рождения: 4 человека погибли
Вооружённая стрельба в штате Калифорния, США, потрясла общественность всей страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Sky News, инцидент произошёл во время празднования дня рождения ребёнка, в результате чего погибли четыре человека. Это событие вызывает страх и тревогу не только у местных жителей, но и по всей стране.
Согласно официальным данным, стрельба произошла 29 ноября в городе Стоктон. В результате нападения десять человек получили ранения.
Полиция отмечает, что нападавший пока не задержан, ведутся поиски. По информации представителей офиса шерифа округа Сан-Хоакин, всего было произведено 14 выстрелов, четыре человека погибли.
В настоящее время нападение рассматривается как «целенаправленное». Сообщение о том, что среди жертв есть дети, стало одним из самых тяжёлых аспектов.
Однако подробная информация о погибших и пострадавших пока не раскрывается. Полиция не комментирует личность нападавшего, причины происшествия и каким образом он получил оружие.
Мотив нападения остаётся неизвестным. Официальные лица пока не предоставили дополнительной информации о состоянии раненых.
Некоторых пострадавших срочно доставили в больницу, им оказывается необходимая медицинская помощь. Этот инцидент вновь показал, насколько глубока проблема вооружённого насилия в США.