Braziliyada yigit sher qafasida halok bo‘ldi
19 yoshli yigit noqonuniy ravishda sher qafasiga kirib, hayvon tomonidan halok bo‘ldi. Bu haqda Paraiba nashri xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, yigit 6 metr balandlikdagi devordan oshib o‘tgan, xavfsizlik panjaralarini aylanib o‘tgan va daraxtdan foydalanib qafas ichiga tushgan. Ushbu voqea Paraiba shtatining Juan Pesoa shahridagi Arruda Kamara hayvonot bog‘ida sodir bo‘lgan.
Hodisa yuzasidan mahalliy huquq-tartibot organlari tekshiruv boshladi. Politsiya yigitning nega tashrifchilar uchun mutlaqo taqiqlangan va xavfli hududga kirganini aniqlashga harakat qilmoqda.
Voqeadan so‘ng hayvonot bog‘i vaqtincha yopildi va tashriflar to‘xtatildi. Bog‘ning qayta ochilish sanasi hozircha ma’lum emas.

В Бразилии парень погиб в клетке с львом
19-летний молодой человек незаконно проник в клетку с тигром и был убит животным. Об этом сообщает издание Paraiba.
Как стало известно, молодой человек перелез через стену высотой 6 метров, обошел защитные ограждения и, используя дерево, спустился внутрь клетки. Этот инцидент произошел в зоопарке Арруда Камара в городе Жуан Песоа штата Параиба.
По факту происшествия местные правоохранительные органы начали расследование. Полиция пытается выяснить, почему молодой человек проник в зону, которая абсолютно запрещена и опасна для посетителей.
После инцидента зоопарк временно закрыт, посещения приостановлены. Дата повторного открытия пока неизвестна.