TBC Bank va Oasis Credit hamkorlikni boshladi
TBC Bank mikromoliyaviy tashkilot Oasis Credit bilan strategik hamkorlikni yo‘lga qo‘yganini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
TBC Bank rahbari Spartak Tetrashvilining ta’kidlashicha, bu hamkorlik biznes uchun zarur moliyaviy vositalarni tezroq taqdim etish va xizmat ko‘rsatish qamrovini kengaytirishga imkon beradi. Oasis Credit bosh direktori Mahmudali G‘usaynovning qayd etishicha, mazkur hamkorlik TBC Bank tomonidan milliy valyutada berilgan birinchi ichki kredit hisoblanadi.
Ilgari Oasis Credit faqat xorijdan mablag‘ jalb qilish orqali faoliyat yuritgan edi. Yangi moliyaviy resurslar orqali kompaniya o‘z portfelining asosiy qismini tashkil etuvchi kichik va mikro biznes subyektlarini qo‘llab-quvvatlashni davom ettiradi.

TBC Bank и Oasis Credit начали сотрудничество
TBC Bank объявил о начале стратегического сотрудничества с микрофинансовой организацией Oasis Credit. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам руководителя TBC Bank Спартака Тетрашвили, это сотрудничество позволит быстрее предоставлять необходимые финансовые инструменты для бизнеса и расширить охват обслуживания. По словам генерального директора Oasis Credit Махмудали Гусайнова, данное сотрудничество является первым внутренним кредитом, предоставленным TBC Bank в национальной валюте.
Ранее Oasis Credit работала исключительно за счет привлечения средств из-за рубежа. Благодаря новым финансовым ресурсам компания продолжит поддерживать малые и микробизнес-субъекты, составляющие основную часть её портфеля.