Amerikalik yigit boshidan kechirgan noodatiy voqeani Reddit platformasida bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, yigit Xitoyning so‘nggi imperatori Pu I bilan qarindoshlik rishtalariga ega bo‘lgan oilaga tasodifan "qadam qo‘ygan". Barchasi uning Amerikada tibbiyot universitetida ta’lim olayotgan xitoylik talaba qizga uylanishi bilan boshlanadi.
To‘yga bir necha kun qolganda, kelinning ona tomonidagi buvisi so‘nggi imperator Pu I ning tug‘ishgan singlisi bo‘lgani ma’lum bo‘ladi. Yigitning so‘zlariga ko‘ra, unashtiruvgacha qizning oilaviy tarixi haqida hech narsa bilmagan.
Ular 2000-yillardan beri tanish bo‘lib, qiz aksentsiz gapirar va oilasi haqida oddiy gapirardi. Qizning aytishicha, onasi professor, otasi esa Shanxayda yirik korporatsiya rahbari bo‘lgan.
Ammo oilaning chuqur tarixi haqida u hech qachon ochiq gapirmagan. Biroq bu shohona naslga mansublik qizga hech qanday moddiy imtiyoz olib kelmagan.
Aksincha, 1970-yillarda uning otasi qashshoqlikda yashagan. Kelinning oilasi tarixiy meros sifatida bir nechta ashyolarni asrab qolgan: nasl-nasabni tasdiqlovchi hujjatlar, kontrabanda yo‘li bilan saqlangan nefrit tumor, XXR hukumatining reabilitatsiya hujjati, oilaviy xattotlik cho‘tkalari va saroy uslubidagi oshpazlik kitobi.
Qizning aytishicha, u o‘z nasli haqida ko‘z-ko‘z qilish taqiqlangan muhitda o‘sgan. Hozirda juftlik Nyu-York shahrida yashab, uch farzandni tarbiyalamoqda.

Американский парень женился на родственнице китайского императора
Американский парень поделился необычным случаем, который с ним произошёл, на платформе Reddit. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, он случайно "попал" в семью, связанной родственными узами с последним императором Китая Пу И. Всё началось с того, что он женился на китаянке, которая училась в медицинском университете в Америке.
За несколько дней до свадьбы выяснилось, что бабушка невесты по материнской линии была родной сестрой последнего императора Пу И. По словам парня, до помолвки он ничего не знал о семейной истории девушки.
Они знакомы с 2000-х годов, девушка говорила без акцента и рассказывала о своей семье просто. По её словам, её мать была профессором, а отец — руководителем крупной корпорации в Шанхае.
Однако о глубокой истории семьи она никогда не говорила открыто. Тем не менее принадлежность к царской династии не принесла девушке никаких материальных привилегий.
Напротив, в 1970-х годах её отец жил в бедности. Семья невесты сохранила несколько предметов как историческое наследие: документы, подтверждающие родословную, нефритовую статуэтку, хранившуюся контрабандным путём, документы о реабилитации от правительства КНР, семейные кисти для каллиграфии и кулинарную книгу в дворцовом стиле.
По словам девушки, она выросла в среде, где было запрещено афишировать своё происхождение. Сейчас пара живёт в Нью-Йорке и воспитывает троих детей.