Putin ikki bolaning Yangi yil orzusini ro‘yobga chiqardi
Rossiya prezidenti Vladimir Putin Yangi yil bayrami arafasida ikki bolaning orzusini ro‘yobga chiqardi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda “Rossiya-24” telekanali xabar berdi. Xabarga ko‘ra, davlat rahbariga mamlakatning turli hududlaridan bolalar o‘z orzulari haqida maktublar yo‘llagan.
Ularning ichidan ikki bolaning istaklari shaxsan prezident tomonidan amalga oshirilgan. Jumladan, 11 yoshli Vladimir ismli bola dzyudo bilan shug‘ullanadi va u prezidentdan ko‘k rangli kimono so‘ragan.
Yangi yil oldidan uning orzusi amalga oshirilib, unga sport kimonosi sovg‘a qilindi. Shuningdek, Oltoy o‘lkasida yashovchi Yogor ismli bolaga ham unutilmas sovg‘a tayyorlandi.
U kichik samolyotda parvoz qilishni orzu qilgan edi. Ushbu tilak ham amalga oshirilib, Yogor o‘zining birinchi parvozini amalga oshirdi.
Ma’lum qilinishicha, Vladimir Putinning navbatdagi jonli muloqoti 19-dekabr kuni o‘tkaziladi. Unda fuqarolarning turli savollari va murojaatlari ko‘rib chiqilishi rejalashtirilgan.

Путин осуществил новогоднюю мечту двух детей
Президент России Владимир Путин накануне Нового года исполнил мечты двух детей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил телеканал «Россия-24». По информации, дети из разных регионов страны отправляли письма с пожеланиями главе государства.
Из них желания двух детей были выполнены лично президентом. В частности, 11-летний мальчик по имени Владимир занимается дзюдо и попросил у президента кимоно синего цвета.
Перед Новым годом его мечта сбылась, и ему подарили спортивное кимоно. Также для мальчика по имени Йогор из Алтайского края был подготовлен незабываемый подарок.
Он мечтал полетать на маленьком самолёте. Это желание также было исполнено, и Йогор совершил свой первый полёт.
Сообщается, что очередной прямой эфир Владимира Путина состоится 19 декабря. В нём планируется рассмотреть различные вопросы и обращения граждан.