Moskva portlashida uch kishi halok bo‘ldi
Moskva shahrida chorshanba kuni yuz bergan portlash oqibatida ikki nafar politsiyachi va yana bir fuqaro halok bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hodisa ikki kun oldin general Fanil Sarvarovning avtomobili portlatilgan joy yaqinida sodir bo‘ldi. Rossiya rasmiylari generalning o‘ldirilishini Ukraina razvedkasiga bog‘lamoqda.
Rossiya Davlat tergov qo‘mitasi bergan ma’lumotga ko‘ra, ikki politsiyachi shubhali harakat qilayotgan shaxsga yaqinlashganida portlovchi qurilma ishga tushgan. Ushbu voqea bo‘yicha politsiya xodimlarini o‘ldirish va portlovchi qurilmalarni noqonuniy tashish ayblovlari bilan jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.
Mahalliy aholi portlashning kuchli ovozini eshitgani va ba’zi binolarning silkinib ketganini aytgan. Norasmiy Telegram kanallari xabariga ko‘ra, portlovchi qurilmani ishga tushirgan shaxs ham voqea joyida halok bo‘lgan.
Biroq, bu ma’lumot mustaqil manbalar tomonidan tasdiqlanmagan. Portlash general Sarvarov halok bo‘lgan joy yaqinida sodir bo‘lgani sababli bu hodisa Rossiyada xavfsizlik masalalarini yana bir bor kun tartibiga olib chiqdi.
Xalqaro maydonda ham ushbu voqea e’tiborni tortmoqda. Ukraina rasmiylari esa hali bu masalada izoh bermagan.

В результате взрыва в Москве погибли три человека
В результате взрыва, произошедшего в среду в Москве, погибли двое полицейских и один гражданский. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это происшествие произошло недалеко от места, где два дня назад был взорван автомобиль генерала Фанила Сарварова. Российские официальные лица связывают убийство генерала с украинской разведкой.
По данным Следственного комитета России, взрывное устройство сработало, когда двое полицейских приблизились к подозрительному лицу. По этому делу возбуждено уголовное дело по обвинениям в убийстве сотрудников полиции и незаконном обращении с взрывными устройствами.
Местные жители сообщили, что слышали громкий взрыв и что некоторые здания задрожали. По неофициальным сообщениям в Telegram-каналах, человек, приведший в действие взрывное устройство, также погиб на месте происшествия.
Однако эта информация не подтверждена независимыми источниками. Поскольку взрыв произошел недалеко от места гибели генерала Сарварова, это событие вновь подняло вопрос безопасности в России.
Это происшествие привлекло внимание и на международной арене. Украинские официальные лица пока не комментировали этот инцидент.