Xarkovga havo hujumi: 12 kishi jarohatlandi
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu voqea natijasida kamida 12 kishi turli darajada tan jarohati olgan. Bu haqda Xarkov shahri meri Igor Terexov ma’lum qildi.
Merning so‘zlariga ko‘ra, havo zarbasi shaharning Kiyevskiy tumanida joylashgan ko‘p qavatli turar joy binosiga to‘g‘ri kelgan. Ushbu hujum natijasida nafaqat bino, balki atrof-muhit va infratuzilmaga ham jiddiy zarar yetkazilgan.
Hodisa joyida qutqaruv xizmatlari va tegishli idoralar faoliyat olib bormoqda. Ular jabrlanganlarga yordam ko‘rsatish va vayron bo‘lgan binolarni ko‘zdan kechirish ishlarini davom ettirishmoqda.
Ushbu voqea mintaqadagi tinch aholi uchun katta xavf tug‘dirayotgani yana bir bor namoyon bo‘ldi. Rasmiylar tomonidan hodisa tafsilotlari o‘rganilmoqda.

Воздушный удар по Харькову: 12 человек получили ранения
В пятницу российские военные нанесли воздушный удар по центру города Харьков в Украине. Об этом сообщил Zamin.uz.
По предварительным данным, в результате этого происшествия по меньшей мере 12 человек получили ранения различной степени тяжести. Об этом сообщил мэр Харькова Игорь Терехов.
По словам мэра, воздушный удар пришёлся на многоэтажный жилой дом, расположенный в Киевском районе города. В результате этого нападения серьёзно пострадали не только здание, но и окружающая среда и инфраструктура.
На месте происшествия работают спасательные службы и соответствующие органы. Они продолжают оказывать помощь пострадавшим и обследовать разрушенные здания.
Этот инцидент вновь продемонстрировал большую угрозу для мирного населения региона. Официальные лица изучают детали происшествия.