AQSh sobiq prezidenti Donald Tramp Kanada, Grenlandiya va Venesuela kelajakda AQSh tarkibiga qo‘shilishi mumkinligi haqida hazilomuz fikr bildirgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *The Washington Post* nashri xabar berdi. Manbalarga ko‘ra, Tramp bu gaplarni Alfalfa klubida o‘tkazilgan yopiq formatdagi kechki ovqat davomida aytgan.
Nashrning yozishicha, prezidentning ayrim hazillari ishtirokchilar tomonidan kutilgan darajada iliq qabul qilinmagan. Shu bois yig‘ilish davomida zalda bir necha marta sukut saqlangan.
Tramp Grenlandiyaga harbiy yo‘l bilan kirish niyati yo‘qligini, aksincha, uni sotib olish mumkinligini hazil tariqasida ta’kidlagan. U Grenlandiyani AQShning 51-shtatiga aylantirish rejalari yo‘qligini bildirgan.
Buning o‘rniga Kanada 51-shtat, Grenlandiya esa 52-shtat bo‘lishi mumkinligini hazil ohangida aytib o‘tgan. Shuningdek, Tramp Venesuela ham kelajakda AQSh tarkibiga qo‘shilib, 53-shtatga aylanish ehtimoli haqida hazil qilgan.
Ushbu hazilomuz bayonotlar yig‘ilishga qiziqarlilik baxsh etgan bo‘lsa-da, barcha ishtirokchilar tomonidan birdek iliq qarshi olinmagan.

Бывший президент США Дональд Трамп пошутил о том, что Канада, Гренландия и Венесуэла могут в будущем войти в состав США. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание *The Washington Post*. По данным источников, Трамп произнёс эти слова во время закрытого ужина в клубе Альфальфа.
По информации издания, некоторые шутки президента были восприняты участниками не так тепло, как ожидалось. Поэтому во время встречи несколько раз наступала тишина в зале.
Трамп в шутку подчеркнул, что у него нет намерения вводить войска в Гренландию, а наоборот, её можно купить. Он заявил, что не планирует превращать Гренландию в 51-й штат США.
Вместо этого он в шутливой форме отметил, что Канада может стать 51-м штатом, а Гренландия — 52-м. Также Трамп пошутил о том, что Венесуэла в будущем может войти в состав США и стать 53-м штатом.
Хотя эти шутливые заявления внесли интерес в собрание, они не были одинаково тепло восприняты всеми участниками.