Rod-Aylenddagi xokkey musobaqasida otishma: 6 o‘lik, jarohatlar
Politsiya bergan ma’lumotga ko‘ra, otishma oqibatida uch kishi halok bo‘lgan, yana uch nafar fuqaro og‘ir jarohat olib, shifoxonaga yotqizilgan. Dastlabki tergov xulosalariga ko‘ra, voqea maqsadli qasddan amalga oshirilgan bo‘lib, oilaviy kelishmovchilik sabab bo‘lgan bo‘lishi mumkin.
Politsiya voqea yuzasidan 56 yoshli Robert Dorgan ismli shaxsni gumonlanuvchi sifatida ko‘rsatgan. U musobaqada ishtirok etgan o‘quvchilardan birining otasi ekani aniqlangan.
Ma’lum qilinishicha, gumonlanuvchi voqea joyida o‘z joniga qasd qilgan va qurbonlar orasida uning o‘zi ham bor. Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, hodisa paytida qurollangan boshqa bir shaxs hujumchini to‘xtatishga uringan.
Voqea joyidan topilgan qurollar musodara qilingan. Ayni damda politsiya hodisa bo‘yicha guvohlarni so‘roq qilmoqda, videoyozuvlar tahlil qilinmoqda va voqeaning barcha tafsilotlari o‘rganilmoqda.

Стрельба на хоккейном турнире в Род-Айленде: 6 погибших, раненые
16 февраля в городе Потакет штата Род-Айленд, США, во время хоккейного турнира с участием школьных команд произошла стрельба. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным полиции, в результате стрельбы погибли три человека, еще трое получили тяжелые ранения и были госпитализированы. По предварительным выводам расследования, инцидент был преднамеренным и мог быть вызван семейным конфликтом.
Полиция назвала подозреваемым 56-летнего Роберта Доргана. Было установлено, что он является отцом одного из учеников, участвовавших в турнире.
Сообщается, что подозреваемый покончил с собой на месте происшествия, и он также входит в число жертв. По словам свидетелей, другой вооруженный человек пытался остановить нападавшего во время инцидента.
Оружие, найденное на месте происшествия, было изъято. В настоящее время полиция допрашивает свидетелей, анализирует видеозаписи и изучает все детали происшествия.