"Laxta-2" va "Laxta-3" osmono‘par binolarini qurish uchun hududni rejalashtirish va chegaralash loyihasi korrupsiyaga qarshi ekspertizaga taqdim etildi, deb xabar beradi "RBK Peterburg". Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu loyiha Visotnaya, Bobilskaya, Vodnaya va Beregovaya ko‘chalari, shuningdek, Plyajnoy va Polevoy tor ko‘chalari chegaralarida joylashgan hududni qamrab oladi. Loyiha ishlarining eng uzoq muddati 2026-yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, qurilish ishlari 2033-yildan kechiktirmasdan yakunlanishi rejalashtirilgan.
Ushbu baland binolarda ofislar bilan bir qatorda umumiy ovqatlanish muassasalari, sport va madaniyat obyektlari, jumladan, basseynlar, muzey, ko‘rgazma zallari, galereya va sport zallari joylashadi. Bu loyiha nafaqat ish joylarini yaratadi, balki hududning madaniy va ijtimoiy hayotini ham boyitadi.
Binolarni qurish jarayonida zamonaviy texnologiyalar va ekologik mezonlarga e'tibor qaratilishi ko‘zda tutilgan. Qurilishning o‘z vaqtida va sifatli bajarilishi uchun barcha zarur chora-tadbirlar amalga oshiriladi.

"Laxta-2" и "Laxta-3" проект представлены на экспертизу
Проект планировки и зонирования территории для строительства небоскрёбов "Laxta-2" и "Laxta-3" представлен на антикоррупционную экспертизу, сообщает "РБК Петербург". Об этом сообщает Zamin.uz.
Данный проект охватывает территорию, расположенную в границах улиц Высотная, Бобыльская, Водная и Береговая, а также узких улиц Пляжная и Полевая. Максимальный срок реализации проекта запланирован до 2026 года, а строительные работы должны быть завершены не позднее 2033 года.
В этих высотных зданиях, помимо офисов, будут размещены общественные столовые, спортивные и культурные объекты, включая бассейны, музей, выставочные залы, галерею и спортивные залы. Этот проект не только создаст рабочие места, но и обогатит культурную и социальную жизнь района.
В процессе строительства будет уделено внимание современным технологиям и экологическим стандартам. Для своевременного и качественного выполнения строительства будут приняты все необходимые меры.