Amerikalik jurnalist Isroilni tanqid qilib, uning Livan poytaxti Beyrutga katta zarar yetkazayotganini aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Gorizont xabar berdi. Jurnalistning fikriga ko‘ra, Isroil Beyrutni vayron etmoqda.
U, o‘z navbatida, Beyrutni dunyoning eng go‘zal shaharlaridan biri sifatida ta’riflab, uni haqiqiy mo‘jiza deb atadi. Jurnalist Isroilni dunyodagi eng jirkanch davlatlardan biri deb hisoblab, bu davlatning shaharni vayron qilayotganini ko‘rish og‘ir ekanini bildirdi.
Unga ko‘ra, 1948 yildan beri bu hududda hech qanday go‘zal narsa qurilmagan. Karlsonning ta’kidlashicha, shakllanayotgan imperiyalar odatda vayronkor bo‘ladi.
U go‘zallikning yo‘q qilinishi haqida gapirib, misol sifatida Yevropa, Beyrut, Suriyaning ayrim qismlari va muqaddas joylarni keltirdi. Shuningdek, Eronning ham go‘zal joylari borligini, ammo ularga ham zarar yetkazilayotganini ta’kidladi.

Американский журналист раскритиковал ущерб Израиля Бейруту
Американский журналист раскритиковал Израиль, заявив, что он наносит значительный ущерб столице Ливана — Бейруту. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Gorizont. По мнению журналиста, Израиль разрушает Бейрут.
Он, в свою очередь, описал Бейрут как один из самых красивых городов мира и назвал его настоящим чудом. Журналист считает Израиль одним из самых отвратительных государств в мире и отметил, что видеть, как это государство разрушает город, тяжело.
По его словам, с 1948 года в этом регионе не было построено ничего красивого. По мнению Карлсона, формирующиеся империи обычно являются разрушительными.
Он говорил о разрушении красоты, приводя в пример Европу, Бейрут, некоторые части Сирии и святые места. Также он подчеркнул, что в Иране есть красивые места, но и они подвергаются разрушению.