Mujtabaning AQSHga nafrati oilaviy fojea bilan bog‘liq ekan
Britaniyaning mashhur The Daily Telegraph gazetasining so‘nggi maqolasi Eron siyosatida muhim o‘rinni egallayotgan Mujtaba haqida yangi va jiddiy ma’lumotlarni ommaga e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Nashrning yozishicha, ushbu siyosatchining AQSHga nisbatan shakllangan keskin va murosasiz pozitsiyasi uning shaxsiy hayotida yuz bergan og‘ir fojea bilan bevosita bog‘liq. Xabarda ta’kidlanishiga ko‘ra, 28 fevral kuni boshlangan urush vaqtida amalga oshirilgan havo zarbasi natijasida uning oilasi katta yo‘qotishlarga uchragan.
Tafsilotlar shuni ko‘rsatadiki, o‘sha qonli kunda Mujtabaning otasi, onasi, sevgan rafiqasi va kamida bir nafar farzandi dunyodan o‘tgan. Shu voqea uning qalbida AQSHga nisbatan chuqur nafrat tuyg‘usini uyg‘otgan va u har qanday tashqi bosimlarga qaramasdan o‘z yo‘li bilan ishonch bilan borishga qaror qilgan.
Gazeta manbalarining ta’kidlashicha, aynan shu shaxsiy og‘riq va yo‘qotishlar uning siyosiy qarashlariga kuchli ta’sir ko‘rsatgan. Hozirda tahlilchilar orasida Mujtabaning kelajakda rahbarlik vazifasini bажарishi mumkinligi haqida taxminlar keng tarqalgan.
Ular fikricha, agar u hokimiyat tepasiga kelsa, uning boshqaruv uslubi avvalgi rahbarlarga qaraganda ancha qat’iy va murosasiz bo‘ladi. Bu xulosa uning shaxsiy tajribasi va yo‘qotgan yaqinlarini eslab, davlat siyosatida qattiqqo‘llikni tanlashi bilan izohlanadi.
Shunday qilib, Eronning kelajakdagi siyosiy yo‘nalishi uning shaxsiy fojeasi va dunyoqarashiga bevosita bog‘liq bo‘lishi mumkinligini ko‘rishimiz mumkin.

Последняя статья известной британской газеты The Daily Telegraph обнародовала новую и серьезную информацию о Муджабе, занимающем важное место в политике Ирана. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как пишет издание, сформировавшаяся у этого политика резкая и непримиримая позиция по отношению к США напрямую связана с тяжелой трагедией в его личной жизни. Согласно сообщению, во время войны, начавшейся 28 февраля, в результате авиаудара его семья понесла большие потери.
Детали показывают, что в тот кровавый день погибли отец Муджаба, его мать, любимая жена и как минимум один ребенок. Это событие пробудило в его сердце глубокое чувство ненависти к США, и он решил уверенно идти своим путем, несмотря на любое внешнее давление.
По словам источников газеты, именно эта личная боль и потери оказали сильное влияние на его политические взгляды. В настоящее время среди аналитиков широко распространены предположения о том, что Муджаб может в будущем занять руководящую должность.
По их мнению, если он придет к власти, его стиль управления будет гораздо более решительным и непримиримым по сравнению с предыдущими лидерами. Этот вывод объясняется его личным опытом и памятью о потерянных близких, что приведет к выбору жесткости в государственной политике.
Таким образом, мы можем видеть, что будущее политическое направление Ирана может быть напрямую связано с его личной трагедией и мировоззрением.