Shimoliy Koreya davlat rahbari Kim Chen In o‘zining qizi bilan birga mamlakat harbiy sanoatiga tegishli bo‘lgan muhim korxonalardan biriga tashrif buyurdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu safar davomida ikki xonim kichik o‘qotar qurollarni ishlab chiqarishga ixtisoslashgan mudofaa zavodining kundalik faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Korxona yetakchilari ishchi xodimlarning mehnat jarayonini va zamonaviy yondashuvlarni ko‘rsatib berishdi.
Tashrif chog‘ida davlat boshlig‘i zavodda ishlab chiqarilayotgan yangi turdagi to‘pponcha namunalarini e’tiborli ko‘zdan kechirdi. Shu bilan birga, Kim Chen In va uning qizi korxona mutaxassislari tomonidan o‘tkazilgan qurol sinovlariga ham bevosita ishtirok etdilar.
Bu jarayonda yangi qurollarning aniqligi va ishonchliligi tekshirildi. Shimoliy Koreya rahbari ishlab chiqarish tizimi, qurollarning texnik xususiyatlari hamda ularning mamlakat armiyasi uchun ahamiyati haqida batafsil ma’lumot oldi.
Aytish kerakki, ushbu zavodda zamonaviy texnologiyalar asosida kichik o‘qotar qurollarni ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yilgan. Bu esa harbiy salohiyatni mustahkamlashga xizmat qiladi.
Hudud kuzatuvchilarining fikricha, Kim Chen Inning bunday tashriflari mamlakat mudofaa imkoniyatlarini ochiq namoyish etishga qaratilgan. Oxirgi vaqtlarda Pxenyan rahbariyati harbiy sanoatni yanada rivojlantirish va qurol-yarog‘ ishlab chiqarish hajmini oshirishga alohida e’tibor qaratmoqda.
Bu chora-tadbirlar mamlakat xavfsizligini ta’minlash va harbiy kuchlarni zamonaviylashtirish strategiyasining muhim qismi hisoblanadi. Rahbariyatning shu yo‘nalishdagi faoliyati mamlakat ichki va tashqi siyosatida o‘z aksini topmoqda.

Ким Чен Ин посетил оружейный завод со своей дочерью
Глава государства Северной Кореи Ким Чен Ын вместе со своей дочерью посетил одно из важных предприятий, относящихся к военной промышленности страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе визита две дамы подробно ознакомились с повседневной деятельностью оборонного завода, специализирующегося на производстве стрелкового оружия. Руководство предприятия продемонстрировало рабочий процесс сотрудников и современные подходы к производству.
Во время визита глава государства внимательно осмотрел образцы нового типа пистолетов, производимых на заводе. При этом Ким Чен Ын и его дочь лично приняли участие в испытаниях оружия, проведенных специалистами предприятия.
В ходе этого процесса была проверена точность и надежность нового оружия. Лидер Северной Кореи получил подробную информацию о производственной системе, технических характеристиках оружия и его значении для армии страны.
Стоит отметить, что на этом заводе налажено производство стрелкового оружия на основе современных технологий. Это способствует укреплению военного потенциала страны.
По мнению наблюдателей, подобные визиты Ким Чен Ына направлены на демонстрацию оборонных возможностей страны. В последнее время руководство Пхеньяна уделяет особое внимание дальнейшему развитию военной промышленности и увеличению объемов производства вооружений.
Эти меры являются важной частью стратегии обеспечения безопасности страны и модернизации вооруженных сил. Деятельность руководства в этом направлении находит свое отражение как во внутренней, так и во внешней политике государства.